Oznaki zbyt wysokich standardów

Miejmy zdrowe standardy.
0 Udostępnień
0
0
0

Zdecydowanie powinniśmy podnosić swoją poprzeczkę, a więc może to być kojarzone z podnoszeniem swoich standardów. Chciałbym jednak nadmienić, że nierealistycznie wysokie standardy wobec ludzi mogą łatwo sabotować nasze szanse na stworzenie prawdziwej relacji partnerskiej.

Przedstawiam poniżej kilka oznak, że poszukiwanie „idealnej” osoby może zaburzyć nam poznanie właściwej osoby.

Chcesz kogoś bez przeszłości

Brzmi głupio, gdyby tak to ująć, prawda? Oczywiście wszyscy mamy przeszłość, która doprowadziła nas do TEJ chwili i ukształtowała w nas osobę, którą dzisiaj jesteśmy.

Im starsi się stajemy, tym więcej naszej przeszłości nosimy ze sobą. Zdecydowanie dlatego, aby ulepszać swoją życiową mądrość, a więc siebie.

Oznacza to, że jeśli umawiasz się na randki w wieku 30, 40 lub więcej lat — masz praktycznie gwarancję, że spotkasz ludzi, którzy się rozwiedli, którzy mają dzieci lub którzy mają swoje życie, karierę lub dom.

Podczas gdy wszystkie te rzeczy pomagają nam dojrzewać i rozwijać się w bardziej rozwiniętą wersję nas samych, niektórzy ludzie chcą zacząć z czystym kontem. Jakby to była ich pierwsza relacja.

Jest to niewygodna prawda do zaakceptowania, ale prawda mimo wszystko. Musimy zaakceptować fakt, że właściwa osoba dla nas może pojawić się w dłuższym odstępie czasu niż 5 czy 10 lat temu. Chociażby dlatego, że jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i mądrości.

Kochanie kogoś polega na byciu podekscytowanym do zbudowania z tą osobą przyszłości, jednocześnie akceptując i obejmując przeszłość, która pojawiła się przed naszą obecnością. Teraźniejszość jednak jest NAJWAŻNIEJSZA.

Bardzo szybko skreślasz ludzi

Żyjemy w dziwnych czasach.

Media społecznościowe, randki online, covid, krótki czas skupienia uwagi, potrzeba natychmiastowej gratyfikacji – jest więcej rzeczy niż kiedykolwiek stojących na drodze do znalezienia wspaniałego partnera.

Jesteśmy przyzwyczajeni do szukania dokładnie tego, czego chcemy i otrzymywania swoich pragnień natychmiast.

Możemy zamówić jedzenie w każdej chwili przez nasze telefony. Możemy dostać przedmioty następnego (lub TEGO SAMEGO) dnia. Możemy przesyłać online wszystko, co chcemy.

Tak więc naturalnie stajemy się przyzwyczajeni do tego poziomu wygody, ale to po prostu nie sprawdza się, gdy chodzi o prawdziwe, żywe, ludzkie istoty.

Ludzie są zawili i skomplikowani. Mamy niuanse i idiosynkrazje. Jesteśmy warstwowi i złożeni. Ograniczeni w wyobraźnię.

Niektórym ludziom zajmuje więcej czasu niż innym, by poczuć się na tyle komfortowo, aby pokazać Ci swoje prawdziwe ja. Możemy być również bardziej nieśmiali, niezręczni społecznie i introwertyczni, ponieważ spędzamy tak dużo czasu komunikując się za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub poczty elektronicznej.

Być może doświadczysz wielu sytuacji, w których zostaniesz odrzucony po kilku wiadomościach tekstowych, jednej rozmowie telefonicznej lub wspólnie spędzonym dniu, który nie był na tyle swobodny, aby siebie poznać. Zadaj sobie wtedy pytanie, czy dajesz ludziom prawdziwą wersję siebie? Dajesz im możliwość poznania Ciebie czy Twoich masek?

Albo – czy szukasz od razu wad i przeszkód?

Albo – jesteś po prostu przyzwyczajony do natychmiastowego zdobywania wszystkiego, czego chcesz i frustrujesz się, że związki wymagają czasu, zaangażowania i pracy?

No cóż, może zburzę Ci świat, ale nic wartościowego nie przychodzi łatwo.

NIKT NIGDY nie jest wystarczająco dobry

Nie mam na myśli bycia wybrednym lub że masz trudny czas, aby znaleźć kogoś, kogo naprawdę polubisz – mam na myśli, że nikt nigdy nie jest wystarczająco dobry.

Zawsze w każdym człowieku znajdziesz coś, co cię drażni lub odpycha.

Ich ząb jest krzywy. Ich prawy palec wskazujący jest o 1 cm dłuższy od lewego. Skończyli studia w 5 lat, a nie w 4. Zajęło im 25 minut, aby wysłać ci SMS-a w niedzielę rano.

Twoja mama takiego podejścia nigdy by nie pochwaliła. Tym bardziej babcia.

Cokolwiek to jest, słyszałem o wielu drobiazgowych przeszkodach dla ludzi, które nie odzwierciedlają rzeczywistego charakteru osoby, ani ich serca.

Wszyscy mamy wady i wszyscy mamy rzeczy, które chcielibyśmy w sobie zmienić – fizycznie, psychicznie i/lub emocjonalnie.

Czasami nadmierne ocenianie niedoskonałości innych ludzi jest metodą, której używamy, aby nie patrzeć na swoje własne. Aby znaleźć potwierdzenie na swoje obawy lub strach.

Ostatecznie, musimy zacząć patrzeć na to, co jest wspólnym mianownikiem wszystkich naszych randkowych niepowodzeń. Odpowiedź leży w lustrze – czyli gdzieś, gdzie bardzo niewielu z nas chce spojrzeć.

Jeśli okaże się, że nikt nigdy nie spełnia standardów, które masz – być może nadszedł czas, aby dostrzec, czy nie są one tak wysokie, że są poza realną rzeczywistością.

Twoje oczekiwania dotyczące miłości pochodzą z telewizji lub mediów społecznościowych

Nie każdy ma szczęście dorastać w bliskiej lub czułej rodzinie, gdzie zdrowa miłość była dla nich przykładem w młodym wieku.

Ponieważ rodzimy się tam, gdzie się rodzimy przez przypadek, nie ma wstydu ani zażenowania, jeśli tak było w twoim przypadku.

Nawet ludzie, którzy dorastali w dobrze przystosowanych domach, mogą mieć nierealistyczne oczekiwania wobec swoich związków. Nie musi przecież być tak, że to, co działało kiedyś, również działa w obecnych czasach. Należy znaleźć swoją własną drogę i się nie poddawać.

Kiedy zaczynamy porównywać nasze prawdziwe doświadczenia życiowe z tym, co widzimy na ekranie – czy to w filmach, telewizji, czy w mediach społecznościowych, zauważamy, że istnieje ogromna luka.

Ta ogromna luka jest nazywana rzeczywistością.

W rzeczywistości nie wszystko jest słońcem i tęczą. Ludzie się nie zgadzają, kłócą, prowadzą trudne rozmowy i wspólnie rozwiązują problemy.

To właśnie czyni związek silniejszym i solidniejszym z biegiem czasu.

Jednak jeśli uważasz, że żadna z tych rzeczy nie powinna się wydarzyć w twoich związkach, to wskoczysz w relację, w której tak właśnie będzie…

…aby ponownie sobie uświadomić, że źle rozumiesz ten świat.

W rzeczywistości ten właściwy partner lub ta właściwa partnerka nie będzie kimś idealnym, ponieważ doskonałość nie istnieje.

Oczywiście na świecie jest mnóstwo prawdziwych, szczęśliwych, zdrowych i dobrze prosperujących par – ale osiągnęły one ten stan dzięki włożeniu prawdziwej pracy za kulisami, samotnie w nocy, kiedy nikt nie robił zdjęć ani nie publikował statusu na ten temat.

Szczęście, które widzisz publicznie, z pewnością zostało wypracowane prywatnie i należy do dwojga ludzi. Wyobraź sobie obrazek dwojga ludzi, którzy mają jakieś 80 lat i trzymają się za ręce. Przeżyli czas jako zespół. Problem jednej osoby był problemem zespołu. Przestań patrzeć na podwórko swojej rodziny, bo na nim zostaniesz.

Stawiasz innym wyższe standardy niż sobie

To może trochę szczypać dupkę…

Zadaj sobie szczere pytanie, czy spełniasz wszystkie standardy, których oczekujesz od potencjalnego partnera.

Czy chcesz kogoś, kto jest w świetnej formie, ale nie dbasz o swoje zdrowie lub swoje ciało dla siebie?

Czy chcesz kogoś, kto ceni samodoskonalenie – samoświadomość, ale nie otworzyłeś książki od lat lub nie czytasz ambitnych treści?

Czy chcesz kogoś, kto sam siebie napędza i odnosi sukcesy w swojej karierze, ale ty zaakceptowałeś przyziemną ścieżkę życia, która sprawia, że jesteś znudzony i niespełniony?

Prawda o związkach jest taka, że przyciągamy nie to, czego pragniemy, ale to, co projektujemy w umyśle. Przyciągamy ludzi do nas na podstawie tego, kim decydujemy się stać i drogę życia, którą wybieramy.

Najlepszym sposobem na znalezienie osoby, z którą chciałbyś być, jest stanie się osobą, z którą ten ktoś będzie chciał być.

Nie chodzi natomiast o stanie się kimś ze względu na znalezienie partnera, ale ze względu na szczęśliwe i spełnione życie niezależnie od statusu związku.

Zapewniam, że wtedy wszystko się ułoży.0 Udostępnień
Może Cię zainteresować