Zachowania prawdziwie kochającego mężczyzny

0 Udostępnień
0
0
0

Daj się zainspirować jej energią i nie bądź nią onieśmielony.

Możesz być księciem z bajki, ale ona nie jest księżniczką, którą powinieneś uratować. Właściwie wręcz przeciwnie. Całe życie sama zabija smoki i szuka rycerza, którego zbroja pasuje do jej zbroi.

Jakie cechy ma kochający i wartościowy okaz mężczyzny?

Musi być w pełni wspierający

Jak powiedział kiedyś Mark Twain — „Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają poczucie, że i Ty możesz być wielki”. Ta sama koncepcja dotyczy również relacji. Mężczyźni i kobiety, którzy są silni i bezpieczni sami w sobie, nie będą mieli problemu ze staniem za swoim partnerem, gdy będzie potrzebować wsparcia. Nie zignorują twojego zaufania ani nie zniechęcą cię do życia, jakim chcesz żyć.

Kobieta w twoim życiu może być przedsiębiorcą, dyrektorem, prezesem wysokiego szczebla lub spędzać życie na różne sposoby, które wymagają od niej kopania tyłków i przyjmowania etykiet. Absolutnie nie będzie tolerować mężczyzny, który jest tym onieśmielony lub próbuje ją „osłabić”.

To dlatego silne kobiety pragną silnych psychicznie mężczyzn: wiedzą, że doceniasz ich zaangażowanie, wartości i świadomość siebie.

Musi zachować przewagę i pozostać silnym

Mężczyzna, który stale potrzebuje wsparcia lub aprobaty ze strony kobiety z którą się spotyka, prawdopodobnie nie znajdzie tego, czego potrzebuje, jeśli będzie gonił silną i niezależną kobietę. Taka kobieta czuje się bezpieczna, pewna siebie i będzie chciała, aby mężczyzna z którym jest, był taki sam. Prawdopodobnie pokaże mu również miłość i uczucie, ponieważ troszczy się o niego i chce, aby czuł się kochany – nie będzie mu wiecznie przypominać, jak bardzo go potrzebuje w swoim życiu. Ona nie ma takiej potrzeby, świetnie czuje się w swoim towarzystwie.

Silny mężczyzna nie oczekuje, że będzie potrzebny kobiecie tego typu, ale ważnym jest pamiętać, że mężczyźni nadal chcą czuć się potrzebni. My wszyscy nadal potrzebujemy miłości i uczucia, aby czuć się ważni i potrzebni w związku, więc nie może zostać to przeoczone.

Musi realizować własne cele i pasje

Jeśli para ma mieć jednego członka zespołu, który ma wielkie plany na własną przyszłość, będzie potrzebować dwóch kompanów zespołu, którzy mają duże ambicje i plany. Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet przebywanie z kimś, kto jest o wiele mniej zmotywowany w życiu, spowoduje wielokrotne napięcie w związku.

Jeden nie zrozumie, dlaczego drugi tak ciężko pracuje. On lub ona nie zrozumie, dlaczego jego partner wstaje o 5:00 rano, aby iść na siłownię. Pogorszy się wtedy, gdy ktoś będzie musiał znaleźć dodatkowe godziny na potrzeby piątkowego wieczoru. Presja nie jest czymś dobrym. Nigdy.

Mężczyzna, który będzie czuł się komfortowo w towarzystwie ambitnej i pewnej kobiety, będzie musiał podążać podobną ścieżką dla siebie, aby ją zrozumieć, docenić i wspierać. Teraz bardziej niż kiedykolwiek, związki to dwie oddzielne jednostki żyjące własnym życiem, ale zbiegające się jako jedna.

Musi być całkowicie bezpieczny w sobie

Człowiek szukający akceptacji na zewnątrz nigdy nie będzie w stanie zaakceptować swojego życiowego partnera. Mężczyzna nie możesz oczekiwać od kobiety tego, że będzie go zapewniać o swojej miłości lub jego wartości. On sam powinien wiedzieć kim jest i dokąd może dotrzeć. Owszem, czasami jest tak, że wartościowy mężczyzna nie ma dookoła siebie wielu rzeczy materialnych, ale drzemie w nim ogromny potencjał, który silna kobieta bez problemu potrafi dostrzec. Facet nie musi czekać na okazanie miłości, bo dobrze wie, że jest bezpieczny mając siebie i swoje ambicje. Pewna swojej wartości, silna emocjonalnie i ambitna kobieta nie potrzebuje zapewnień ze strony swojego partnera. Ona sama dla siebie jest zapewnieniem.

Silny psychicznie mężczyzna nie będzie oczekiwał poklasku od kobiety tego typu, bo bardzo dobrze wie, że wszystko płynie naturalnie samo z siebie. Trzeba zawsze pamiętać, że dwie takie całości połączyły się ze sobą, aby wycisnąć życie jak cytrynę. Oboje są świadomi trudności, które pojawiają się na ich drogach ze względu na pokonaną drogę w pojedynkę oraz jako zespół.

Musi szanować jej prywatność i indywidualność

Kobiety, które są skoncentrowane na własnej misji i ścieżce życiowej, nie poświęcają czasu na szukanie akceptacji u innych. Żyją chwilą i są zbyt zajęte, by przejmować się tym, co myślą inni ludzie.

Mężczyzna, który spotyka się z taką kobietą, musi z nią popracować nad tym, co jest między nimi i co pokazują na widok publiczny. W dobie mediów społecznościowych trudno o prywatność – ale jeśli związek z dojrzałą, niezależną kobietą ma trwać do końca, powinien być dla pary priorytetem.

Musi być z nią bezpośredni i szczery

Żaden mężczyzna nigdy nie powinien być szorstki lub lekceważący względem kobiety swojego życia (lub kogokolwiek). Uczciwość i prawość jest nadal ważną częścią udanego związku. Mężczyzna, który jest kłębkiem nerwów, nigdy nie będzie w stanie przykuć uwagi silnej kobiety, ponieważ ona potrafi go wspierać, a on nie zapewni jej stabilności emocjonalnej, której przecież sam potrzebuje.

Typ mężczyzny, który będzie dobrze pasował do kobiety tego kalibru, będzie wiedział, kiedy być wobec niej elastycznym, a kiedy nie ustępować. Będzie go za to bardziej szanować, a jego męskość zacznie przy niej wzrastać.

Musi być nadal mężczyzną

Tylko dlatego, że kobieta może być odpowiedzialna od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 17, nie oznacza, że chce mieć takie same obowiązki w związku. Pod koniec dnia wiele kobiet nadal docenia faceta, który jest mężczyzną i zaplanuje dla nich randkę. Mężczyzna, który wciąż ją kocha. Człowieka rycerskiego i pełnego szacunku. Mężczyzna, który rozumie, że kobieta może być niezależna i nadal powinna być traktowana jak dama.

Musi pozwolić jej rozwinąć skrzydła

Zaborczy, apodyktyczni mężczyźni są przeciwieństwem dla silnych i dojrzałych kobiet. Kontrolowanie lub zbyt nachalne zbliżanie się do tego typu kobiety to najszybszy sposób, aby natychmiast ją odepchnąć. Jest zajęta i nie potrzebuje (ani nie chce) ciągłego trzymania za rękę. Najlepiej odnajduje się z mężczyzną, który żyje swoim własnym życiem, a nie takim, które próbuje za wszelką cenę połączyć ich cele, plany i marzenia.

Musi się skutecznie komunikować

Nie oznacza to tylko umiejętności mówienia i wyrażania swoich uczuć, ale także umiejętności słuchania i interpretowania. Nie wszystkie kobiety są werbalnie otwarte lub czułe, ale pokażą ci na swój własny sposób jak się czują. Ważne jest, aby mężczyzna mógł widzieć to, czego kobieta w jego życiu nie mówi lub co tak naprawdę dla niego robi.

Musi traktować ją jak równą

Odpowiedni mężczyzna dla silnej kobiety nigdy nie kończy zdania słowem „wszystko dla kobiety”. Mężczyzna, który potrafi skutecznie zbudować relację z niezależną kobietą, zobaczy ją dokładnie tak, jak powinna być postrzegana – jako równą. Oznacza to szanowanie i docenianie jej opinii oraz otwarte wyrażanie swoich własnych. Oznacza to również możliwość prowadzenia głębokich, znaczących rozmów i dokładnego słuchania jej punktów widzenia. Nigdy nie zakładaj, że nie nauczy cię czegoś nowego ani nie pokaże ci nowych doświadczeń — w rzeczywistości niektóre z najważniejszych lekcji życiowych będą pochodzić właśnie od niej.

Musi zachować poczucie humoru

Pomimo twardej powłoki zewnętrznej niektóre silne kobiety nadal są ludźmi, którzy doświadczają każdej emocji. Nikt nie chce być cały czas surowy lub poważny, zwłaszcza ci, którzy mają pracę pod presją lub stresujący tryb życia. Mężczyzna, który potrafi poprawić nastrój w odpowiednim momencie, będzie nie tylko wspaniałym kochankiem, ale także wspaniałym najlepszym przyjacielem od którego nie będzie chciała odejść.

Znalezienie równowagi, która pozwala na rozkwit związku, gdy spotykają się dwie silne, niezależne osoby, jest trudne. Mężczyźni muszą zrozumieć, że mogą być z kobietą, która żyje własnym życiem i nie poświęcać swojej męskości. A kobiety muszą zrozumieć, że bycie silnym i niezależnym nie musi oznaczać bycia apodyktycznym lub szorstkim. Mężczyźni i kobiety są jednakowo godni szacunku, bez konieczności udowadniania swojej dominacji nad sobą.

Najlepsze zespoły składają się z ludzi, którzy wypełniają puzzle drugiego. Którzy dobrze ze sobą współpracują i szanują swoje mocne strony, jednocześnie równoważąc swoje słabości. Miłość to sport zespołowy, a mając odpowiednią osobę u swojego boku, zawsze wygrasz grę.0 Udostępnień
Może Cię zainteresować