Niewygodne prawdy, które należy zaakceptować we wczesnym okresie życia
Niewygodne prawdy, które należy zaakceptować we wczesnym okresie życia

Niewygodne prawdy, które należy zaakceptować

Prawda boli, aby nawrócić nas na wewnętrzne szczęście.
0 Udostępnień
0
0
0

Prawda nierzadko nas boli, aby ostatecznie sprawić, że będziemy szczęśliwsi.

Wszyscy chcemy ją poznać, ale jeśli jest niewygodna, denerwujemy się i żałujemy, że w ogóle o niej usłyszeliśmy. W rzeczywistości większość ludzi nie chce stawić czoła niewygodnym prawdom życia, nawet jeśli twierdzą inaczej. Chcą po prostu żyć z zasłoniętymi oczami i unikać jak największej liczby problemów i trudności.

Choć ucieczka przed prawdą może początkowo brzmieć komfortowo, prowadzi ostatecznie do niespełnionego życia i powtarzalnych sytuacji. W najgorszym przypadku zaprzeczanie niewygodnym prawdom utrudni ci wzięcie odpowiedzialności i zaprojektowanie własnego życia.

Bądź z osobą wspierającą Twoje marzenia lub pozostań singlem

Bolesne jest przebywanie wśród ludzi, którzy próbują utrzymać cię małym człowiekiem. A jeśli to twój partner ignoruje twoje marzenia, ból będzie jeszcze większy.

Jakiś czas temu zgłosił się do mnie mężczyzna będący w związku, w którym jego cele były o wiele ważniejsze niż jej. Nie obchodziło go, co jego kobieta chciała osiągnąć lub zrobić. Liczyło się tylko to, żeby maksymalnie ułatwiła mu pójście naprzód. Jeśli kiedykolwiek mówiła o swoich ambitnych celach zawodowych, śmiał się z niej i mówił, dlaczego jej marzenia są nieosiągalne.

Chociaż czasami nie widzimy tego, w kim się zakochujemy, ostatecznie możemy zdecydować czy z kimś zostaniemy.

Jeśli twój partner ciągle próbuje cię zniechęcić i wystraszyć, prawdopodobnie nie jest to odpowiednia osoba.

Bogata relacja powinna być pełna zachęty i wsparcia. Jeśli ktoś nie chce widzieć jak wygrywasz, prawdopodobnie również nie będzie po twojej stronie, kiedy będziesz go najbardziej potrzebować.

Dlatego zawsze należy otaczać się ludźmi, którzy nam kibicują i wspierają nas w staniu się najlepszą wersją siebie, ale również wtedy, gdy w trudnym momencie spadniemy na dno.


Życie nie jest sprawiedliwe

Jeśli oczekujesz, że życie będzie sprawiedliwe, doświadczysz rozczarowania.

Trudności się zdarzają, a czasami nie ma rozsądnego wyjaśnienia, dlaczego coś się dzieje lub dlaczego ludzie robią to, co robią.

Skoncentruj się na rzeczach, które możesz kontrolować i odpuść resztę. Martwienie się tym na co nie masz wpływu, to czysta strata czasu i energii.


Pieniądze rządzą światem

Nieważne, czy ci się to podoba, czy nie — pieniądze mają znaczenie.

Zdecydowana przewaga światowej populacji spędza ponad 40 godzin tygodniowo, pracując na pieniądze i robią to przez większość swojego życia. Wiele z tych osób nienawidzi swojej pracy, ale nie mają innego wyjścia, ponieważ muszą płacić rachunki.

Chociaż wszyscy spędzamy tak znaczną część naszego życia na pieniądzach, spora ilość ludzi zaprzecza ich znaczeniu. Bolesna prawda jest taka, że powiedzenie „Nie obchodzą mnie pieniądze” tylko pogarsza sprawę.

Dbasz o pieniądze, bo masz rachunki do zapłacenia. Im wcześniej przyjmiesz tę prawdę, tym łatwiejsze będzie twoje życie. Przestań zaprzeczać ich znaczeniu i zacznij uczyć się, jak je wykorzystywać na swoją korzyść.

Śledź swoje dochody i wydatki. Przestań marnować swoje zarobki na bezużyteczne rzeczy. Żyj poniżej swoich możliwości. Dowiedz się jak korzystać ze swoich pieniędzy, aby działały dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie.

Pieniądze to nie wszystko, ale z pewnością sprawiają, że wiele będzie momentów łatwiejszych i przyjemniejszych.

Związek nie jest udany tylko dlatego, że jest długotrwały

Według badania przeprowadzonego przez National Opinion Research Center na University of Chicago, mniej niż 60% ankietowanych stwierdziło, że faktycznie są szczęśliwi w swoich związkach.

Chociaż wskaźniki rozwodów na świecie gwałtownie rosną, często zapominamy, że miliony ludzi na całym świecie nie opuszcza swoich toksycznych lub ograniczających związków. Niestety, co gorsza, często myślimy o czasie trwania związku jako o wskaźniku szczęścia. Prawda jednak jest taka, że ​​miliony ludzi pozostają w związkach, które chcieliby opuścić, ponieważ są przyzwyczajeni do swoich partnerów lub stanu życia.

Myślą, że zainwestowali już tak dużo w związek, że kończą w błędnej pułapce, która nie pozwala im odejść, bo łudzą się, że nastąpi zmiana. Nierzadko jednak nic się nie zmienia, a oni są nieszczęśliwi i niezadowoleni. Z każdą nową próbą inwestują jeszcze więcej czasu i energii, więc stają się jeszcze bardziej przywiązani do związku, a cykl powtarza się przez lata, dekady lub całe życie.

W końcu przyzwyczajeni do siebie partnerzy marnują swoje życie, aż oboje zdadzą sobie sprawę, że nieświadomie się dopasowali.

Nigdy nie będzie lepszego czasu na nowy początek

Większość ludzi marnuje swoje życie na prokrastynację zamiast żyć upragnionym życiem, ponieważ myślą, że „kiedyś przyjdą lepsze czasy”. Prawda jest jednak taka, że praca nad marzeniami nigdy nie będzie łatwiejsza, a najlepszy moment na rozpoczęcie był wczoraj i jest Teraz.

Nigdy nie wiesz, ile czasu ci zostało, a życie jest z pewnością zbyt krótkie, aby odkładać na później to, czego najbardziej pragniesz.

Podjęcie złej decyzji jest lepsze niż jej brak

Kiedy ostatnio ciężko było Ci podjąć decyzję? Dziś rano podczas wybierania ubioru? Wczorajszego dnia zastanawiając się, co zjeść dziś na obiad? Albo w ciągu ostatniego tygodnia, kiedy trzeba było podjąć ważną decyzję, która mogła ukształtować całe twoje życie?

Cokolwiek to było, zakładam, że nie było to dawno temu i codziennie z trudem podejmujesz małe decyzje. I to nawet nie twoja wina.

Mając dziś tyle nieskończonych możliwości i wyborów niż kiedykolwiek wcześniej, podjęcie decyzji stało się znacznie trudniejsze.

Kilkadziesiąt lat temu można było zamówić czarną kawę, kawę z mlekiem i zdecydować, czy chcesz mieć cukier. Dziś możesz spędzić pół godziny czytając menu Starbucks. A to wciąż tylko jeden z najmniej znaczących wyborów w naszym życiu.

Większość ludzi tak bardzo boi się podjęcia złej decyzji, że w ogóle nie podejmuje decyzji. W końcu zostają uwięzieni w paraliżu analitycznym i marnują znaczną część swojego życia na myślenie o swoich decyzjach, zamiast po prostu podejmować działania.

Oto bolesna prawda: nadmierne myślenie nie jest produktywne. To tylko forma prokrastynacji, ponieważ boisz się podjąć właściwą decyzję.

Stajemy się silniejsi robiąc trudne rzeczy

Pozostawanie w swojej strefie komfortu i robienie tego, co zawsze, brzmi zachęcająco, ale właśnie dlatego nie możesz iść naprzód. Jeśli robisz tylko rzeczy, które są łatwe, skończysz na zwykłym życiu i nie uda ci się przekształcić swoich ambitnych celów w rzeczywistość.

Osiągnięcie czegoś wartościowego zawsze wymaga odwagi, asertywności i ryzyka. Robienie łatwych rzeczy nigdy nie przyniesie satysfakcji. Robienie trudnych rzeczy nie jest jednak łatwe, ale ostatecznie będzie tego warte.

Nikt nie jest bez skazy

…a jeśli ktoś udaje, że jest doskonały, należy być bardziej ostrożnym.

Wszyscy mamy wady i popełniamy błędy. To właśnie czyni nas ludźmi i sprawia, że życie jest tak interesujące. Jednak jedną z największych zalet jest samoświadomość i refleksja nad swoimi błędami.

Jeśli ktoś udaje idealnego i nigdy nie może mówić o swoich słabościach, to znak, że brakuje mu samoświadomości. Takie osoby nieustannie mówią Ci, co robisz źle, ale nie dostrzegają własnych błędów.

Media społecznościowe kradną Twój czas i energię (ale nie muszą)

Social Media nie są złe. Większość ludzi po prostu nie wie, jak z nich korzystać i staje się ich ofiarą.

Możesz zdecydować, czy korzystasz z mediów społecznościowych, aby uczynić swoje życie lepszym, czy też tracisz czas na przewijanie bezużytecznych postów.

Możesz zdecydować, czy jesteś twórcą, czy konsumentem treści. Bycie twórcą jest satysfakcjonujące, energetyzujące, a nawet może być opłacalne. Bycie konsumentem natomiast będzie kosztować czas, energię, a prawdopodobnie nawet pieniądze.

Celem nr 1 każdej platformy Social Media jest utrzymanie Twojej uwagi przed ekranem tak długo, jak to tylko możliwe. Od Ciebie zależy przerwanie tego cyklu i wykorzystanie technologii na swoją korzyść.

Przemyślenia końcowe

Życie nie zawsze jest łatwe, ale jest dobre. Nawet jeśli możesz stawić czoła wyzwaniom i trudnościom, życie jest przywilejem.

Jeśli możesz przestać gonić za błyszczącymi przedmiotami i skupić się na kilku rzeczach, które naprawdę się liczą, możesz rzeczywiście żyć prostym i dobrym życiem.

Pamiętaj, że mało kto tak naprawdę przejmuje się tobą i twoimi problemami, a więc tylko ty odpowiadasz za życie, które prowadzisz.

Upewnij się, że otaczają Cię ludzie, którzy wspierają Twoje marzenia (lub przynajmniej Cię nie poniżają).

Pamiętaj, że pieniądze mają znaczenie i upewnij się, że ich nie marnujesz.

Unikaj znajomości z ludźmi tylko dlatego, że znacie się od dłuższego czasu.

Nie oczekuj, że życie będzie sprawiedliwe. Stwórz własne zasady.

Nie zapominaj, że podejmowanie szybkich decyzji jest zawsze lepsze niż brak decyzji. Zacznij jak najwcześniej.

Rób trudne rzeczy, aby stać się bardziej doświadczonym i silniejszym.

Nie wierz w to, że ktoś jest doskonały. Wszyscy popełniamy błędy.

Korzystaj z mediów społecznościowych, aby uczynić swoje życie lepszym i bogatszym.

Im więcej czasu spędzasz na ignorowaniu pewnych prawd, tym więcej czasu ostatecznie tracisz. Pozwól sobie przerwać ten cykl i przyjąć prawdy, które na początku mogą być trochę bolesne. W końcu to właśnie one pomogą ci żyć bogatym i szczęśliwym życiem.0 Udostępnień
Może Cię zainteresować