Jak rozpoznać zielone flagi?

Kiedy dużo myślimy o czerwonych flagach, przyciągamy je do życia.
0 Udostępnień
0
0
0

Niektórzy ludzie dużo czasu poświęcają na rozmowy o tzw. czerwonych flagach, których należy szukać w drugim człowieku lub związku. Kiedy umysł czegoś szuka, zawsze znajdzie, bo to perspektywa patrzenia ukazuje mu to, czego oczekuje.

Prawda jest jednak odwrotna, a więc należy poszukiwać zielonych flag i głośno o nich mówić.

Czy nie szukamy właśnie tego, co jest dla nas dobre? Dlaczego więc nie wierzyć, że widzimy to, w co do tej pory uwierzyliśmy (np. że nas coś spotka)? To jest dobry moment na zmianę. Przedstawiam ZIELONE FLAGI.

Człowiek z zieloną flagą jest miły i szanuje ludzi, nie tylko Ciebie

Kiedy budujesz relację z kimś nowym, zazwyczaj ta osoba daje z siebie wszystko. Będzie zachowywać się jak najlepiej i zrobi to, co w jej mocy, aby zdobyć Twoją sympatię.

Jednak często pomija się to, jak traktuje ludzi, którym zaimponować NIE chce.

Od lat ludziom powtarzam, że ktoś, kto jest dla Ciebie miłą osobą, nie musi od razu czegoś od Ciebie chcieć jakby był jakimś kelnerem, toksycznym randkowiczem czy sprzedawcą.

Taka osoba będzie miła i szczera względem różnych typów ludzi. Świetny znak, ponieważ jej charakter świadczy o uczciwości, honorze i szacunku. Lepiej zauważ i doceń to, co widzisz.

Osoby z zieloną flagą biorą odpowiedzialność za swoje działanie

“Przepraszam” może być tylko jednym słowem, ale jak często je słyszysz?

Ludzie, którzy nie są jeszcze w stanie ponosić odpowiedzialności, być może nigdy nie otworzą się na naukę lub rozwój, ponieważ myślą, że świetnie rozumieją siebie i świat.

Nikt nie jest doskonały i nikt nie jest wolny od popełniania błędów.

Nie jest w porządku obwiniać kogoś za swoje złe decyzje lub zrzucać na osobę odpowiedzialność, gdy robisz coś złego. Takie osoby powoli zabijają związek przez zrzucanie winy i odmawianie zmiany siebie na kogoś bardziej świadomego. Wolą żyć w przeszłości.

Jeśli jednak tacy ludzie potrafią spojrzeć sobie w lustro, przyznać się do błędu, przeprosić i – co najważniejsze – faktycznie zmienić swoje działania na lepsze, jest to oznaką człowieka z dojrzałością emocjonalną, który potrafi budować dojrzały związek.

Szanują swoje i twoje granice

Niewiele rzeczy jest ważniejsze od szacunku w związku. Nie przesuwasz, ani nie sprawdzasz granic kogoś, kogo szanujesz. Słuchasz i działasz wspólnie.

Jeśli będziesz działać powoli, druga osoba też zwolni. Jeśli będziesz się komunikować, druga osoba zacznie również robić tego więcej. Jeśli potrzebujesz przestrzeni, otrzymasz zrozumienie i przestrzeń.

Wytrwałość to jedno, ale ignorowanie tego, czego chcesz i potrzebujesz, a jednocześnie robienie tego, na co druga osoba ma ochotę – jest lekceważące i nierozważne. Świetny partner cię wysłucha i odpowiednio dostosuje swoje potrzeby lub oczekiwania.

Ich słowa i czyny są zgodne

Każdy może Ci powiedzieć to, co chcesz usłyszeć, ale niewiele osób pokaże czynami, że poważnie podchodzi do tych słów.

Budowanie zaufania zaczyna się od chwili w TU i TERAZ, nie później. Rzucanie słów na wiatr może szybko to zniszczyć.

Jeśli jednak przyjrzysz się jak dobra osoba zachowuje się w różnych dziedzinach życia, zobaczysz kogoś, kto mówi to, co myśli bez strachu i takiej osobie warto dać szansę!

Oczywiście nie przewidzisz przyszłości, ale warto pamiętać o tym, co pisałem wyżej. Taka osoba będzie miła i szczera. Nie chodzi tylko o to, jak ktoś zachowuje się w związku, ale o wypracowane wzorce, które nosi w sobie i używa ich w stosunku do ludzi.

Człowiek narzekający bezustannie na ludzi nie będzie dobrym materiałem na związek.

Ważne jest dla nich to, jak Ty się czujesz, a nie tylko jak oni się czują

Częścią bycia we wspaniałym związku jest zmiana sposobu myślenia z “Ja” na “My”. Stanowimy w takiej relacji zespół, a nie dwa różne obozy, które rywalizują.

Nie podejmujesz już decyzji, które wpływają tylko na Twoje życie, ale także na życie twojego partnera. No i dzieci, jeśli są.

Z tego powodu nawiązanie relacji wymaga od nas brania pod uwagę naszego partnera we wszystkich ważnych decyzjach, które podejmujemy. Nie chodzi mi o to, jaką kawę zamawiasz, ale że zamawiasz też dla kogoś. Nie chodzi o to, co zrobisz na śniadanie, ale o to, że robisz je dla dwojga osób. Taki prosty przykład.

Nie lekceważ tego, co mówi druga osoba, tylko dlatego, że się z nią nie zgadzasz. To przecież świetne, że możecie rozwijać się razem, a nie walczyć o ideologie, których w większości sami nie stworzyliście, a jedynie zaczerpnęliście z zewnątrz.

Poczucie poznawania i odkrywania będzie tarczą związku przed urazami, frustracjami, bólami czy ciężkimi momentami życia.

Wkładają wysiłek w poznanie siebie oraz innych

Uważam, że jednym z największych problemów w związkach jest fakt, że osoby nie są szczęśliwe i spełnione same ze sobą, a więc od wewnątrz.

Szukają akceptacji lub uwagi na zewnątrz lub po prostu unikają zadawania sobie trudnych pytań, aby tylko nie uświadomić sobie, że “nie wiem” i co zrobić, aby wiedzieć.

Kim jestem? Czego chcę? Z kim chcę być? Czego naprawdę potrzebuję w życiu i związku?

Jeśli ktoś nie chce zrozumieć tych rzeczy o sobie, z pewnością nie poświęci również czasu na zrozumienie ich w Tobie.

Ale! Jeśli TAK, to wtedy możesz stworzyć głęboką i znaczącą więź opartą na prawdziwym poznaniu się. Czyli coś, czego niestety nie może osiągnąć większość związków.

Osoby z zielonymi flagami sprawiają, że czujesz się bezpiecznie

Poczucie bezpieczeństwa w związku polega na byciu wolnym od osądów. Wiedząc, że możesz otworzyć się na partnera, pokazać mu najbardziej autentyczną wersję siebie i być w pełni zaakceptowanym ludziem. Czy to nie oznaka miłości bezwarunkowej?

Nie chodzi o tolerowanie, a Akceptowanie! Bycie wolnym człowiekiem od osądu ze strachu.

Właściwa osoba stworzy dla Ciebie przestrzeń do otwarcia się i bycia w pełni sobą. Jeśli nie możesz tego zrobić przy osobie z którą jesteś – to dlaczego z nią jesteś i ściągasz na siebie fałsz? Dlaczego siebie psujesz od wewnątrz? Dlaczego przyciągasz przez to do swojego życia kłamców? Aby następnej nie ufać i obwiniać innych za to, że nie jesteś sobą? Rozumiesz. Więcej odwagi, aby żyć autentyczną wersją siebie. To super wolność! Żadnych masek… z którymi przecież się nie urodziliśmy.

Zielone flagi chętnie prowadzą trudne rozmowy

Unikanie trudnych dyskusji na dłuższą metę przynosi więcej szkody niż pożytku.

Ucieczka od rozmów może być kusząca, ale wszystko co się stanie, to fakt, że będziesz trzymać te uczucia i wyjdą one w niepożądany sposób i czas.

Ktoś, kto jest wystarczająco dojrzały, aby przekazać ci swoje uczucia, nawet jeśli nie jest to coś, co chcesz słyszeć, jest również wystarczająco dojrzały, aby Cię SŁYSZEĆ, gdy robisz dokładnie to samo. Trudne rozmowy to pomost, nie ściana.

Jeśli jednak unikasz trudnych tematów, nie tylko tworzysz blokadę emocjonalną, ale tłumisz rozwój związku jako całości.

Traktują konflikt jako moment i narzędzie do naprawy czegoś

Podczas tych trudnych rozmów należy pamiętać o jednym celu: Znalezienie rozwiązania korzystnego dla obu stron.

Nie chodzi o niedojrzałe obwinianie, rozładowywanie frustracji czy chęć posiadania racji.

Chodzi o zebranie się jako zespół i znalezienie rozwiązania dla obojga.

To wasza dwójka przeciwko problemowi, a nie wy przeciwko sobie.

Znajdź kogoś, kto to rozumie, a doświadczysz magicznego związku z marzeń. Być może już w nim jesteś, lecz najpierw musisz stać się dla siebie Miłością.

Priorytetem zielonej flagi jest poczucie bycia widzianym i słyszanym

Życie szaleje. Praca, rachunki, rodzina, obowiązki domowe, pasja, rozwój…

Ale w centrum tego wszystkiego znajduje się przecież związek, a więc zespół.

Twój związek powinien być głównym priorytetem w Twoim życiu. Osoba, której oddajesz swoje serce, ciało i duszę powoduje, że Twoje połączenie z nią wpływa na wszystkie inne części twojego życia.

Może wprawiać Cię w dobry lub zły nastrój. Dzięki temu poznajesz siebie. Może wpływać na Twoją energię. Może zmieniać sposób w jaki radzisz sobie z pracą i trudnościami.


Dobry partner zawsze będzie pamiętał, że związek to drużyna w której musisz czuć się człowiekiem widzianym i słyszanym, aby rozwinąć skrzydła i pójść dalej.

Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, druga osoba jest przy tobie zawsze. Ale to jest piękny komfort! Jeśli potrzebujesz, aby ktoś Cię usłyszał, ktoś słucha. Jeśli czujesz dystans, ktoś przyciąga Cię bliżej. Jeśli czujesz się przytłumiony, ktoś daje Ci przestrzeń. Świetny taniec dwojga dusz, które dzięki temu wibrują szybciej i nabywają mądrość.

Nie traktuj kogoś priorytetowo, jeśli traktuje Cię tylko jako opcję na swoje życie.

Jeśli jednak oboje traktujecie siebie priorytetowo, wtedy dzieje się magia i wiem, że kobiety częściej rozumieją o czym pisze, bo niegdyś bardziej pragnęły tego, co niewidoczne, a dziś zostały wciągnięte do świata tego, co widoczne.

FALUJ ZIELONA FLAGO, FALUJ!!!
Nie obawiaj się odrzucenia i porażek, bo to życie jest jedyne i Twoje, a więc swoją miłość możesz przelać na wiele różnych sposób, miejsc i ludzi. Nigdy się nie poddawaj!0 Udostępnień
Może Cię zainteresować