Dobrzy mężczyźni nie robią tego w związkach

0 Udostępnień
0
0
0

Zdaję sobie sprawę, że „nigdy” to mocne słowo. Wszyscy mamy łatwe i trudne dni, ale czasami lepiej jest zejść poniżej standardów naszych własnych oczekiwań, które są pokierowane przekonaniami na temat drugiej płci.

Uważam jednak, że dobrzy mężczyźni trzymają się pewnych standardów postępowania we wszystkich dziedzinach życia — a zwłaszcza tych, które dotyczą traktowania swoich życiowych partnerek.

Oznacza to, że mają jasne zasady odnośnie tego, co zrobią, a czego nie.

Dobry mężczyzna nigdy nie neguje wyglądu

„Och, gdyby tylko twoje włosy były trochę dłuższe”.
„Gdybyś tylko zgubiła te kilka zbędnych kilogramów”.
„Gdybyś rzadziej chodziła w dresie i malowała się częściej…”

Dobry człowiek nigdy nie komentuje Twojego wyglądu w sposób, który jest dla Ciebie poniżający lub sprawia, że poczujesz się źle sama ze sobą.

Emocjonalnie krzywdzące zachowanie polega na celowej próbie obniżenia Twojej wartości, abyś nie czuła się na tyle pewnie, by go opuścić. Jest to jego sposób na kontrolowanie ciebie i poddawanie cię wątpliwości co do tego, kim jesteś i na co zasługujesz. Taki mężczyzna jest określany jako wersja Beta.

To wielka czerwona flaga i nie zmieni się z biegiem czasu, po prostu będzie się pogarszać, gdy będzie dalej infiltrował twoje myśli. Odejdź. Daleko. Ale już.

Dobry człowiek nigdy nie naruszy twojej prywatności

W zdrowym związku nie ma potrzeby niczego ukrywać. SMS-y, emaile, wiadomości na Facebooku — cokolwiek. Ale to nie znaczy, że twój partner ma prawo je przeglądać, jeśli zdarzy ci się zostawić telefon lub otwarty komputer.

Ktoś, kto to robi, pokazuje ci ogromną niepewność ze swojej strony i prawdopodobnie projektuje na ciebie własne niewierności i problemy. Nigdy nie należy tego ignorować.

Oczywiście nie daje to żadnemu z nas prawa do wykorzystania zaufania partnera za jego plecami tylko dlatego, że nie widzi powodów do zazdrości. Zaufanie, które mężczyzna Tobie daje, musi być pielęgnowane i doceniane.

Dobry człowiek nigdy cię nie zniechęci

Oznaką posiadania zaufania do ludzi jest to, jak pomaga wspierać ambicje innych. Dobry człowiek zawsze będzie chętny do pomocy i wsparcia tych, którzy go otaczają, i nigdy nie będzie zniechęcał ani obrażał.

Szczególnie w związku powinniśmy mieć pewność, że nasz partner jest w naszym zespole i aktywnie nam kibicuje. Jeśli twoi przyjaciele i rodzina wspierają twoje cele i marzenia, ale twój partner próbuje cię ściągnąć w dół, to jaki jest sens podróżowania z nim przez życie?

Dobry człowiek rozpozna wartość i nie musisz mu jej udowadniać

Moment, w którym czujesz, że musisz udowodnić swoją wartość osobie, z którą jesteś, jest chwilą, w której będziesz wiedziała, że odejdziesz. Partner powinien być z tobą, ponieważ ceni i docenia to, kim jesteś, a nie to, co robisz lub jak dobrze się prezentujesz.

Wartości każdego z nas nie są wielkościami wahającymi się ani nie podlegają negocjacjom. Są nieodłączne w tobie jako człowieku i nie trzeba ich nikomu udowadniać.

Dobry człowiek nigdy nie sprawi, że poczujesz się jak dodatek

Chociaż związek nie powinien być czyimś całym życiem, z pewnością stanowi jego dużą część. Słyszałem zbyt wiele historii o kobietach, które ciągle są traktowane „na jedną noc” lub zbyt powierzchownie.

Mężczyzna powinien mieć odwagę i indywidualność, bez wątpienia. Ale jest różnica między prowadzeniem aktywnego życia towarzyskiego, a spychaniem kobiety swojego życia coraz niżej na liście priorytetów.

Jeśli czujesz, że częściej czekasz, aż wróci do domu, nadszedł czas, aby się zdystansować i ponownie zobaczyć w jakim kierunku zmierza twój związek.

Dobry mężczyzna nigdy nie sprawi, że poczujesz się samotna

Relacje to partnerstwo. Drużyna. Droga dwukierunkowa. Mają poprawiać twoje życie, a nie je komplikować. Jeśli jesteś z mężczyzną, który jest zadowolony z życia i miłości, ale nie wkłada żadnego wysiłku w odkrywanie ciebie lub angażowanie się dla związku, to czas na rozmowę lub zmiany.

Pamiętaj, to naturalne, że ludzie czasami popadają w depresję i brak motywacji. Jeśli jesteś z kimś od dawna, z pewnością nie mówię, że masz kopnąć go w tyłek przy pierwszych oznakach załamania. Wszyscy przez nie przechodzimy — ale mam na myśli kogoś, kto jest po prostu apatyczny i sprawia, że czujesz jakby go nic nie obchodziło.

Zasługujesz na kogoś, kto obudzi się każdego ranka i zapewni sam siebie, że tego dnia będzie dla ciebie najlepszy. Wymaga to życia w Teraźniejszości.

Dobry człowiek nigdy cię nie zdradzi

Na świecie istnieje wiele argumentów, że monogamia nie jest „naturalna” lub że ludzie nie są biologicznie przystosowani do spędzenia całego życia z jedną osobą. Niezależnie od naukowej słuszności tych stwierdzeń, jedno pozostaje prawdziwe: monogamia jest osobistym wyborem dokonanym przez dwie osoby w związku. Dosłownie nic nie łączy dwojga ludzi – tylko decyzja.

Dobry mężczyzna nigdy nie zdradza w związku, ponieważ zdrada oznacza zwątpienie w człowieka lub złamanie obietnicy złożonej komuś, kogo przecież się kocha. Dokonana zdrada nigdy nikogo nie usprawiedliwia. Nikt nigdy nie chce zostać zdradzonym, a więc nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

Dobry człowiek nigdy nie zapomni o szacunku do Ciebie

Logiczne. Proste. Podstawowe. Ale często pomijane. Dobry człowiek będzie okazywał szacunek wszystkim wokół niego. Nie będzie protekcjonalny ani pretensjonalny, bez względu na poziom inteligencji czy stanowisko zawodowe. Jak mówi przysłowie: „Człowiek jakości nie boi się żony równości”.

Uwaga! Nie możesz w pełni ufać ani kochać kogoś, kogo nie szanujesz, więc sygnały braku szacunku z pewnością przepłyną na inne obszary jego uczuć wobec ciebie, co doprowadzi do rozpadu i toksycznych sytuacji.

Dobry człowiek nigdy nie unika ważnych rozmów

Czy to między członkami rodziny, czy w związku, dobry człowiek rozumie, że żaden problem nie może zostać rozwiązany, dopóki się z nim nie zmierzy. Jedyną rzeczą jaką można osiągnąć dzięki unikaniu trudności, jest opóźnianie tego, co nieuniknione i potencjalnie może pogorszyć sytuację.

Istnieje ogromna różnica między chęcią rozmawiania na trudne tematy, a całkowitym unikaniem konfliktów. Ważne natomiast jest, aby wiedzieć, kiedy zacząć rozmowę, a kiedy odpuścić. Posiadanie odwagi i uczciwości, aby spokojnie i celowo podejść do ważnych spraw, jest oznaką godności i szacunku (zarówno dla ciebie, jak i dla drugiej osoby). Problem w związku nie jest wyłącznie Twoim problemem — to wspólna sprawa zespołu.

Dobry człowiek nigdy cię nie skrzywdzi

Istnieje wiele różnych rodzajów nadużyć, z pewnością nie tylko fizycznych i z pewnością nie tylko w związku. Ktoś może znęcać się emocjonalnie w stosunku do dziecka lub zwierzaka, a także do swojej drugiej połówki.

Tego typu nadużycia mają jedną wspólną cechę: chęć podporządkowania. Dobry człowiek zdaje sobie sprawę, że jego pewność siebie i wartość pochodzi z jego wnętrza, a nigdy z prób postawienia innych poniżej siebie.

W przypadku oznak jakiegokolwiek nadużycia natychmiast odejdź (ucieknij). Lepiej nie będzie, a ty zasługujesz na więcej!!!

Ostatnio w świecie jest po prostu coraz mniej empatii. Za dużo negatywności. Za dużo wojowniczości. Za dużo złego traktowania. Za dużo kłótni i za mało współpracy. Za mało miłości. Za mało szacunku. Za mało troski.

Musimy przestać szukać wymówek dla tych, którzy nas źle traktują i zacząć obniżać naszą tolerancję na ten nonsens. Każdy szanujący się przyzwoity człowiek będzie traktował cię z miłością i współczuciem, na które zasługujesz.

Jeśli nie, to po co z nimi być?0 Udostępnień
Może Cię zainteresować