Fałszywe mity na temat mężczyzn i męskości

Zaktualizuj swój system wartości.
0 Udostępnień
0
0
0

Bardzo często jest tak, że gdy wchodzisz do grupy ludzi i zachęcasz do otwartego dialogu, napotykasz reakcje oparte na zróżnicowanym pochodzeniu, przekonaniach, światopoglądach, płci lub orientacji.

Logicznym jest oczywiście fakt, że ludzie chcą być doceniani.

Kiedy czujemy przyzwolenie na otworzenie się i bezpieczną przestrzeń w otoczeniu, któremu możemy ufać, dowiadujemy się o sobie wielu rzeczy.

Niestety, nasze społeczeństwo nie zachęca do tego typu komunikacji…
…szczególnie wśród facetów.

Mężczyźni, którzy są gotowi przełamać schematy, są tymi, którzy pomagają pchnąć społeczeństwo do przodu. Nie popadają w stereotypy i od urodzenia nie pasują do ogólnego pudełka lub wielu określonych etykiet.

Moim celem w tym artykule jest rzucenie światła na to, jak można rozpoznać, docenić i zobaczyć mężczyzn, którzy nie mieszczą się w pudełku społecznych stereotypów, dogmatów i etykiet.

Mężczyźni są silni i pozbawieni emocji

Poprzednie pokolenia mężczyzn kojarzyły siłę ze stoickim spokojem i brakiem emocji. Jesteśmy tego świadkami w starych programach telewizyjnych i filmach, w których mężowie czytali gazety z papierosem w ustach i pili piwo po pracy, podczas gdy ich żona czuła się niezauważana i niedoceniana.

Badania pokazują, że mężczyźni, którzy okazują smutek w pracy, są uważani za mniej zasługujących na tę emocję w porównaniu do smutnych kobiet.

To nie jest recepta ani na postęp, ani na szczęście.

Niezależnie od tego, czy chcemy to przyznać, czy nie, mężczyźni są istotami ludzkimi z pełnym zakresem emocjonalnych doświadczeń, które wpływają na nas w sposób, o którym zbyt często nie rozmawiamy.

Wraz z rozwojem społeczeństwa rozmowy wokół tego piętna zaczęły się zmieniać, ponieważ pewne grupy mężczyzn rozpoczęły wolne od osądów rozmowy na temat wyzwań i słabości.

Jednak przesunąłbym to o krok dalej, znacznie bliżej prawdy. Wrażliwość nie jest oznaką słabości, ale wewnętrznej siły. To nie ma być tandetna linia obrony ani eufemizm — to stwierdzenie prawdy.

Powstrzymywanie emocji i odmowa komunikacji nie robią nic poza tworzeniem toksycznego środowiska mentalnego i emocjonalnego. Jeśli umieścimy wszystkie nasze śmieci w zamkniętym pomieszczeniu bez okien, w końcu zacznie śmierdzieć i stawać się toksyczne.

To samo dotyczy naszych myśli i uczuć. Musimy przewietrzyć je w zaufanym gronie, aby pomóc uwolnić się od presji — to wymaga prawdziwej siły.

Siła, by być otwartym i dyskutować o rzeczach, które „powinniśmy rozgryźć”.

Siła do przyznania się, kiedy potrzebujemy pomocy, czujemy się zestresowani, samotni, przygnębieni lub smutni. Wszystkie naturalne ludzkie emocje, które byłyby czymś dziwnym, gdybyśmy ich nie doświadczali.

Nie mówię, żeby płakać przy każdej smutnej scenie filmu, ale o akceptacji, która pozwoli każdemu człowiekowi połączyć się z nami na głębszym poziomie, co wzmocni więzi i pomoże poczuć się rozumianym przez świat.

Trzymanie wszystkiego w sobie prowadzi tylko do stłumionej frustracji i nieuniknionej eksplozji, której można było przecież uniknąć.

Mężczyźni są prostolinijni

Czy istnieje zdjęcie bardziej stereotypowe od tego, którego użyłem w nagłówku tego artykułu?

Faceci siedzą, grają w gry lub oglądają mecz, krzyczą i piją piwo. Kwintesencja męskości dla wielu nieuświadomionych umysłów.

Podobny obraz mężczyzn przedstawia się nam w programach telewizyjnych, reklamach, filmach, serialach lub bilboardach. To nas programuje.

Jako ktoś, kto lubi chodzić na wystawy sztuki tak samo jak wyścigi samochodowe, uważam, że my, jako mężczyźni, musimy odkrywać wszystkie fascynujące zainteresowania, jakie może nam zaoferować świat.

Posłuchaj — nie osądzam tutaj. Wszyscy mamy swobodę wyboru własnych zainteresowań, ale wierzę, że różnorodność zainteresowań prowadzi do znacznie bogatszego i bardziej sensownego życia niż przyzwolenie na zaszufladkowanie przez naciski społeczne lub oczekiwania, które nie pozwalają nam w pełni zbadać naszych potrzeb i słabości, bo ktoś może nas osądzać lub wyśmiewać.

Wiesz, że Hugh Jackman grał Wolverine’a, ale również śpiewa i tańczy na Broadwayu? Rozumiem, jeśli nie wiedziałeś. Media tego nie pokazują. Widzisz więc, że nie musisz być tylko jednym typem mężczyzny.

Dodatkowo — kiedy jesteś lepiej poinformowany w wielu tematach, otwierają się nowe możliwości osobiste i zawodowe, ponieważ pozwalasz sobie na łączenie się z szerszą grupą ludzi ze wszystkich środowisk. Stajesz się bardziej wyrozumiały, empatyczny, otwarty na nowe perspektywy…

Mężczyźni oddzielają się od swoich związków

Przez ostatnie 10 lat wkurzyłem tysiące mężczyzn z powodu tego, że moje słowa wydają się ich krytykować (coś takiego!), ale pozwól, że coś ci powiem — wielu z nich do nowych przemyśleń skłoniła moja pewność siebie i inne podejście do relacji, mężczyzn, kobiet, pracy lub pasji.

Ten punkt jest tutaj z powodu niezliczonych historii, które słyszałem o zachowaniach mężczyzn w związkach, których po prostu nie mogę ogarnąć.

To prawie tak, jakby wszyscy faceci całkowicie przestali wkładać wysiłek w związek, kiedy już się w nim znajdują. Krzywdząca dla mnie ocena.

Pany! To nie jest koniec wysiłku. Wtedy zaczyna się cała zabawa i rozwój.

Każda kobieta, która ceni siebie, odejdzie od mężczyzny, który po prostu przestanie się angażować. Nie tylko pracujesz, aby ją „mieć”, musisz także działać nad tym, aby ją „utrzymać”.

Oznacza to utrzymywanie romansu przy życiu, pomoc w domu, planowanie regularnych wieczorów randkowych, wyrażanie jej uczuć w sposób, który najlepiej pasuje do twojego języka miłości.

Do diabła, oznacza to przede wszystkim znajomość języków miłości. Możliwości, jakie daje nam miłość, są nieograniczone!

Relacje nie są zobowiązaniem w ograniczonym wymiarze godzin. Albo wchodzisz, albo nie. W dzisiejszych czasach tak wiele związków zawodzi, ponieważ nalegamy, aby nadal żyć jako „ja” zamiast „my”.

Jesteś częścią zespołu — i żadna drużyna nie może się rozwijać, jeśli jeden z członków zespołu nie angażuje się w powodzenie całym sobą. Czy nasz Robert Lewandowski byłby w stanie osiągać takie wyniki, gdyby jego postawa względem zespołu byłaby egoistyczna lub narcystyczna?

Spośród wszystkich mężczyzn, którzy chcieli ją oczarować, wybrała Ciebie. Zachowuj się, jakbyś był za to wdzięczny. Bądź i to pokaż.

Mężczyźni cierpią, bo są zastraszani przez silne kobiety

Oto punkt, który przeniesie wszystkich napinaczy do sekcji komentarzy:

Żyjemy w świecie, w którym tak wielu mężczyzn wykorzystuje swoją siłę do gnębienia słabszych kobiety, ale nie potrafi jej użyć, aby je wesprzeć i docenić.

Kiedyś przemawiałem dla kobiet przedsiębiorczych. Była to otwarta, silna i zaangażowana grupa 50 kobiet i… 4 mężczyzn.

Trzech mężczyzn przekonałem do tego, aby dołączyli do mnie na scenie, gdy otwarcie odpowiadaliśmy na pytania dotyczące wychowywania synów, emocjonalnego łączenia się w związkach, walki o równość oraz tego, jak możemy nawzajem zrównoważyć siły i energie, aby stworzyć harmonię.

Więcej mężczyzn musi stanąć po stronie kobiet, gdy rozwijają lub kontynuują swoją karierę. Musimy rozpoznać ich mocne strony i zdolności jako liderów, przedsiębiorców, matek, sióstr, żon, polityków, a przede wszystkim — LUDZI.

Oczywiście możesz mi zarzucić, że jestem feministą, wchodzę w tyłek kobietom, beta samcem lub inne. Tylko wiesz co może powiedzieć prawdziwy samiec alfa? Gdy przestaniemy się bać, że ktoś zrzuci nas ze stołka, możemy zacząć się od niego uczyć i razem tworzyć silne społeczeństwo.

Neurologiczne i biologiczne różnice między mężczyznami i kobietami nie powinny nas dzielić, ale jednoczyć, gdy spotykamy się i łączymy ze sobą nasze mocne strony. Uzupełniamy się! Tak działa natura stary, nie egoizm.

Kobieta twardo stąpająca i będąca „silną” nie chce obezwładnić Twojej męskości. Chce, aby jej kobieca siła pasowała do twojej męskiej siły, abyście mogli razem tworzyć harmonię.

Jak mówi stare powiedzenie: „Mężczyźni wysokiej jakości nie boją się równości kobiet”. Lewica z prawicą również nie próbuje się dogadać. Bądźmy ponad.

Kiedyś przemawiałem również do grupy 50 ludzi w małym mieście na podkarpaciu. Mówiłem tam dużo o miłości i widziałem, że reakcja niektórych kobiet i mężczyzn była niedojrzała, prześmiewcza. Dałem im zielonego światło, że mogą sobie iść, aby nie marnowali czasu. Mniejsza grupa naśmiewała się w kuchni z pewnych wypowiedzi, a reszta została na sali i z zapartym tchem słuchała tego, co mam im do przekazania na temat wartości, szacunku, empatii, miłości, zrozumienia itd. Jak myślisz? Kto wyszedł bogatszy z takiego spotkania, które zorganizował im szef?

Mężczyźni chcą tylko seksu

Posłuchaj — nic dziwnego, że mężczyźni myślą o seksie częściej niż kobiety. Wystarczy proste wyszukiwanie w Google, aby znaleźć niezliczone badania, które w kółko przynoszą te same wyniki.

W rzeczywistości mózgi mężczyzn i kobiet różnią się neurologicznie i dlatego dają nam różne tendencje i bodźce.

Tendencje i bodźce zaznaczyłem kursywą, ponieważ każdy człowiek jest inny i nic nie jest takie samo dla każdego. Poza tym wyobraźnia odgrywa tutaj wielką rolę, więc wszystko zależne jest od ilości bodźców, które sobie dajemy.

W badaniach neurologicznych ciało migdałowate i podwzgórze (części mózgu odpowiedzialne za podniecenie) były bardziej aktywowane u mężczyzn niż u kobiet, gdy pokazywano im te same obrazy sytuacji intymnych.

Więc tak, to prawda, że myślimy o seksie bardziej niż kobiety.

Ale dobry człowiek, który naprawdę się o ciebie troszczy, postrzega fizyczną intymność jako sposób na połączenie i zbudowanie z tobą silniejszej więzi.

Nie chodzi tylko o seks, chodzi o to, co seks oznacza.

Zdrowe i aktywne życie seksualne jest oznaką zdrowego związku, w którym partnerzy czują się bezpieczni i połączeni. Czyli głębsza więź emocjonalna, która jest budowana poprzez fizyczne połączenie, którym dwoje ludzi cieszy się swobodnie i pewnie razem.

Uważam, że nawet kiedy mężczyźni „tylko chcą się przespać”, często potajemnie szukają tego głębszego związku i osoby, z którą mogą to znaleźć.

Bez względu na to, ile masz partnerek — ostatecznie doznania na poziomie powierzchownym stają się nudne i niesatysfakcjonujące.

Znalezienie kogoś, z kim naprawdę możesz czuć się związany – fizycznie i emocjonalnie – to miejsce, w którym dzieje się magia.

Chcę wierzyć, że (większość) mężczyzn chce tego tak samo jak kobiety.

Męskość jest toksyczna

Ponieważ niektórzy mężczyźni nadal cholernie wkurzają się na określenie „toksyczna męskość”, gdyż w zasadzie myślą, że oznacza to, iż cała męskość jest toksyczna — pozwólcie, że wyjaśnię:

Masz 6pak piwa (nawet nie piję piwa, po prostu gram w kartę stereotypu).
Jedno z tych piw się zepsuło.
To piwo wydaje się być złym piwem.
W tym przypadku nazwijmy to piwem toksycznym.
To nie znaczy, że cały 6pak jest zły – oznacza to po prostu, że jedno piwo jest złe, a i tak pewnie znajdzie się ktoś, kto je wypije.

Podobnie z męskością, etykieta „toksyczna męskość” jest używana do obniżania pewności drugiej osoby, krzywdzenia lub gnębienia ludzi.

Zdrowa męskość ma na celu ochronę (odwagę), służenie i podnoszenie innych, nie tylko słabszych, ale również tych, którym się udaje.

Toksyczna męskość jest bardzo specyficznym wyróżnieniem pewnych działań lub zachowań ze względu na ich nieodłączną toksyczność.

Zdrowa męskość jest dobra.
Toksyczna męskość jest zła.
Ty decydujesz w którą wersję siebie wierzysz bardziej.
Wyjaśnione? Pomogłem? Okej, świetnie.

Mężczyźni przedkładają szacunek nad swoją integralność

O CHŁOPIE. GRUBO, CO?
NO TO RUSZAMY.

Ale nie, poważnie, to jest duża sprawa.

Dlaczego tak wiele z tych stereotypów się utrzymuje? Dlaczego tak się dzieje, że „męska rozmowa w szatni” wciąż się szerzy, skoro tak wielu mężczyzn potajemnie czuje się niekomfortowo przez te pseudo żarty?

Dlaczego tak wielu facetów, którzy kochają swoje żony, córki, matki i siostry, nadal uczestniczy w poniżających rozmowach o kobietach i akceptuje żarty z męskości innych mężczyzn, by ich obrazić?

Dlaczego nie stają w obronie tych, którzy są tego ofiarami i faktycznie wydają się być temu przeciwni? Dlatego, że boją się odezwać.

„No bo stracę swoją kartę członkowską bycia prawdziwym mężczyzną”

Sugerowałbym, że zniżając się do tego poziomu dyskursu, lepiej stracić „kartę członkowską” niż swoją własną godność.

Ostatecznym pokazem siły i pozycji moralnej jest zabranie głosu, gdy inni mężczyźni przekroczą linię. W obronie słabszych, kobiet, dzieci, męskości. Mężczyźni nie wydają się jakoś bardzo przejmować tym, że 80% samobójstw, to właśnie mężczyźni, którzy są wyśmiewani przez takich żartownisiów.

Ta bitwa musi być stoczona od środka.

Musimy zacząć robić to, co słuszne, a nie wygodne. Tym jest męskość.

Musimy przestać poświęcać naszą integralność na rzecz akceptacji społecznej. Stracisz kolegów do piłki? Będą cię wyzywać od geja, bo stajesz w obronie słabszego mężczyzny, który miał ciężkie życie? Oh, tak mi przykro. Gdzie Twoja męska odwaga wobec tego? Gdzie szacunek do społeczeństwa?

Musimy chcieć prowadzić trudne rozmowy z naszymi rówieśnikami i pytać, dlaczego czują się tak, jak się czują — możemy nawet odkryć, że po prostu starają się być zabawni lub też zostać zaakceptowani przez swoich rówieśników, którzy czasami mają po prostu większe ego i nauczyli się głośniej krzyczeć, aby być uważani za tych męskich, a potem płaczą.

Nigdy nie doświadczymy prawdziwej stabilności, jeśli nie zaczniemy przeciwstawiać się toksycznym zachowaniom niedojrzałych ludzi.

Ktoś musi wstać i przełamać stereotypy i bariery.

Oto moje wyzwanie dla Ciebie: wybierz tylko jeden z punktów i pracuj nad nim każdego dnia. Zrób naprawdę uczciwy krok w kierunku poprawy swojego życia, a następnie zainteresuj się tym, co dzieje się dookoła Ciebie.

Twoje wybory nie wpływają na to, jak świat zacznie cię odbierać, ale na to, jak ty sam zaczniesz postrzegać siebie na swojej własnej drodze.

Jeśli chcesz czuć się dobrze ze sobą, zatrzymaj dzikość osobników, którzy wydają się być toksyczni względem słabszych, a odkryjesz swoją prawdziwą męskość, mężność!, odwagę i siłę psychiczną, która w Tobie drzemie. Właśnie tak możesz zbudować swoją wartość i pewność siebie.

Nie ma nic bardziej męskiego.

Prośba i apel

Prosiłbym wszystkich o nowe podejście do męskości, ponieważ wielu wartościowych mężczyzn jest traktowanych przez pryzmat niedojrzałych osobników, którzy boją się dojrzeć i mogą uciekać do różnych chwytów. Apeluję do kobiet, aby zaprzestały wiązać się z pozerami, którzy chcą uchodzić za samców alfa, ale ich rajtuzy są zbyt mocno opięte, aby tacy faktycznie mogli się stać. Dziękuje.0 Udostępnień
Może Cię zainteresować