Magia dzieje się wtedy, gdy zaczynasz w siebie wierzyć

Pewność siebie ma OGROMNE znaczenie.
0 Udostępnień
0
0
0

Pewność siebie ma OGROMNE znaczenie.

Często wydaje się, że pewność siebie jest nieuchwytna. Czasami wydaje się to magiczne i cudowne. Innym razem może to być frustrujące.

Ale zdradzę ci mały sekret: możesz zbudować pewność siebie bez konieczności bycia kimś super wyidealizowanym. „Jak?”, zapytasz.

To proste.

Zacznij od uznania, że pewność siebie to umiejętność, której możesz się nauczyć. Wyznaczasz sobie cel i każdego dnia stawiasz małe kroki, aby do niego dążyć. Jak wszyscy nauczyliśmy się chodzić? Małymi krokami.

Dowiedz się więcej o pewności siebie i dlaczego ma to znaczenie.

Czym jest pewność siebie?

Pewność siebie nie jest namacalna. Nie możesz tego dotknąć i powiedzieć: „Zaufanie tym jest!”. Owszem, należy wierzyć w siebie, ale to za mało.

To coś niewidzialnego, co odczuwamy, gdy my lub inni je mamy. Efektem tego są oczywiście różne zachowania, ale wynikają one z pewności siebie.

Podobnie możemy rozpoznać, kiedy komuś jej brakuje. Nawet gdy ludzie próbują nam to zrekompensować, wyczuwamy to i współczujemy im.

Dobrą wiadomością jest fakt, że pewność siebie jest umiejętnością miękką, co oznacza, że ​​możesz się jej nauczyć i zastosować w codziennym życiu. Nie jest czymś stałym, jak na przykład twój wzrost. Opiera się głównie na twoim sposobie myślenia i działaniach, które podejmujesz, aby coś zrobić.

Możesz zwiększyć swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości, ufając swoim umiejętnościom. Widzenie swojego sukcesu w swoim umyśle jest pierwszym krokiem do podejmowania lepszych decyzji. Wtedy, gdy twoje decyzje poprawią twoje życie, twoja pewność siebie zacznie się coraz częściej poprawiać. Bezustannie kręcąca się spirala.

Pamiętaj, że pewność siebie jest zaraźliwa. Nawet jeśli tego nie widzimy, nadal wyczuwamy poziom pewności siebie innych ludzi w sposobie, w jaki się zachowują i mówią.

Kiedy ktoś jest pewny siebie, emanuje ekscytacją i energią. Jesteś wtedy zmotywowany do działania i czujesz tę samą energię. Nooo, chyba, że nie inspirujesz się, bo przeszkadzają Ci takie osoby. Współczuje.

Jest pewien minus. Energia działa w obie strony. Kiedy jednej osobie brakuje pewności siebie, może „spuścić powietrze” z wszystkich wokół niej. Po prostu ludzie będą mieć poczucie, że nie ma sensu próbować. Chociaż wielu będzie się starało, to i tak nic nie zdziała.

Dlaczego pewność siebie ma znaczenie?

Istnieją różne powody, dla których bycie pewnym siebie może poprawić Twoje życie. Poniżej znajdziesz kilka przykładów tego, jak może sprawić, że staniesz się szczęśliwszą, bardziej spełnioną osobą.

Pozwala podejmować pozytywne ryzyko

Wszyscy potrzebujemy pewności siebie, aby zapewnić równowagę i poczucie kierunku w naszym życiu. Podjęcie świadomej decyzji o rozwijaniu pewności siebie pozwoli Ci podjąć pozytywne ryzyko. Wyciąga Cię ze strefy komfortu i stawia na drodze do sukcesu, a więc spełnienia.

Sztuką jest zrozumienie własnej siły. Musisz wierzyć, że możesz opanować każdą umiejętność, do której dążysz. Tak, na początku będzie dziwnie i trudno. Tak, po drodze będziesz popełniać błędy. No i co?

O to chodzi w życiu. To właśnie zwiększa Twoją samoocenę i czyni Cię lepszym we wszystkim, co robisz.

Upoważnia Cię do przyjęcia Twoich niepowodzeń

Wszyscy popełniamy błędy. Wszyscy zawodzimy i napotykamy przeszkody w naszym życiu.

Kluczem jest zrozumienie, że niepowodzenia są niezbędną częścią postępu. Przeczytaj to jeszcze raz i naprawdę głęboko to zrozum.

Często czujemy, że kiedy poniesiemy porażkę, to koniec podróży. Ale to jest tak bardzo dalekie od faktycznej prawdy.

Aby w pełni zaakceptować swoje porażki, musisz myśleć o nich jak o objazdach. Kiedy jesteś zmuszony do zmiany pasa lub objazdu, nie oznacza to, że cała podróż dobiegła końca. To po prostu oznacza, że ​​wybierasz inną ścieżkę, ale w końcu tam dotrzesz.

Dlaczego niektórzy ludzie odnoszą sukces po porażce, a inni nie? Tym, którym udaje się uczyć na swoich błędach. Sprawdzają, co poszło nie tak i znajdują sposób, aby to naprawić. Widzą znak “OBJAZD”.

Innymi słowy, wykorzystują swoje porażki na swoją korzyść. Używają ich, aby na nich się podeprzeć i dać sobie impuls, którego potrzebują, aby iść dalej swoją obraną ścieżką.

Zastanówmy się chwilę nad Thomasem Edisonem i Michaelem Jordanem. Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi ci na myśl, gdy myślisz o tych dwóch nazwiskach? Powodzenie? Sława? Chwała? Wszystkie wymienione?

A co z porażką? Prawdopodobnie mówisz sobie: „To są dwaj najwybitniejsi osobnicy naszego społeczeństwa. Nie zawiedli”.

Cóż, przepraszam, że być może rozwalę teraz twoją bańkę, ale oni — w rzeczywistości popełnili znacznie więcej błędów od Ciebie. Byli jednak na tyle sprytni, że wykorzystali swoje porażki jako trampolinę do celowania wyżej i czasami się poddawali, aby potem wstać i zacząć ciężko pracować nad swoimi własnymi ograniczeniami. Wyobraź sobie, jak bardzo wpłynęłoby to na nasze życie, gdyby ci dwaj mężczyźni poddawali się za każdym razem, gdy im się nie powiodło! Pomyśl tak o każdym znaczącym dla ludzi nazwisku.

Jeden z cytatów Edisona na temat udoskonalenia żarówki brzmi: „Nie zawiodłem. Właśnie znalazłem 10 000 sposobów, które nie działają”.

Pozwala zaufać sobie

Wiele razy możemy być naszymi najgorszymi wrogami. Nieustannie krytykujemy każdy ruch, każde słowo i każdą myśl.

Z umiarem może to być świetną zachętą do robienia czegoś lepiej. Chociaż działa to tylko wtedy, gdy traktujemy siebie z taką samą życzliwością i empatią, jaką okazujemy nierzadko innym. Niestety nie zdarza się to często.

Najlepszym sposobem na wyrwanie się z tego negatywnego gadania jest wiara w siebie. Miej wiarę w swoje decyzje. Nawet jeśli popełniłeś błędy w przeszłości, nie wymaga to przyszłych niepowodzeń. Jaki widzisz sens w obwinianiu siebie za coś, na co nie masz wpływu? No ja też nie. Obwinianie prowadzi do tego, że w przyszłości popełnisz ten sam błąd. Wybacz sobie.

Przyznaj się do złej decyzji, przyjmij ją i idź dalej. To teraz część twojego DNA. Pomaga ukształtować silniejszą, bardziej odporną osobę.

Wyobraź sobie, że pewność siebie jest częścią twojego arsenału, dostępnego dla każdego człowieka, bez najmniejszego wyjątku. Teraz zamieniasz swój błąd w coś, co może sprawić, że będziesz bardziej odporny i mniej niespokojny.

Pewność siebie jest integralną częścią tego, kim jesteś. Zrozumienie, dlaczego ma to znaczenie, może oznaczać różnicę między byciem szczęśliwym a byciem nieszczęśliwym. Ważnym dla siebie, a niezupełnie dla innych. Przecież każdy ma prawo wykorzystać swój wewnętrzny potencjał. Tylko nie każdy wierzy, że posiada go od zawsze na swoim pokładzie.

Posiadanie tej pewności siebie może pomóc wzmocnić twoje relacje i karierę. Będziesz także mógł inspirować innych, aby stali się szczęśliwszymi, bardziej spełnionymi osobami. Bez strachu przed oceną.

Nigdy nie wątp w swoją wartość. Wystarczaj sobie najpierw. Reszta świata przecież może poczekać.0 Udostępnień
Może Cię zainteresować