Dżentelmeński kodeks: Jak być mężczyzną wśród chłopców

Dowiedz się, jak być dżentelmenem, który przyciąga uwagę dojrzałych kobiet, zmęczonych gierkami i szukających prawdziwej wartości w relacjach.
0 Udostępnień
0
0
0

W dzisiejszym świecie, gdzie rycerskość i staroświeckie sposoby uwodzenia wydają się być zapomniane, a mężczyźni zgłaszają sprzeciw wobec tradycyjnego oczekiwania płacenia za kolację, wraz z postępującą równością płci – łatwo zauważyć, że konieczne jest przywrócenie pewnej godności w randkowaniu i relacjach.

Mam przekonanie, że istnieje wiele sprzecznych sygnałów dotyczących tego, czego kobiety pragną w związku, co sprawia, że my, jako mężczyźni, łatwo możemy się pogubić. Czy pragnie ona niezależności? Czy chce być zabiegana? Czy poczuje się urażona, jeśli pokryjesz cały rachunek? Ale jeśli tego nie zrobisz, może nigdy nie dojdzie do drugiej randki. Co z tego wynika?

Prawdą jest, dżentelmeni, że podstawowe zasady uwodzenia pozostają niezmienne przez lata. Chodzi o to, aby wyróżnić się, pokazując kobiecie, że naprawdę jesteś nią zainteresowany i jesteś gotowy włożyć stały wysiłek – nie tylko podczas pierwszych kilku randek, ale przez cały czas (potencjalnie na zawsze).

Jeśli wydaje ci się to dużym wysiłkiem, warto rozważyć: Kobieta, która kocha i troszczy się o ciebie, zawsze dorówna twojemu poświęceniu lub przekroczy je. Wspólna praca sprawia, że marzenia stają się rzeczywistością. Bardziej satysfakcjonujące jest inwestowanie wysiłku w jedną relację z kobietą, którą naprawdę kochasz, niż wciąż próbować nawiązywać nowe znajomości co kilka miesięcy, bo nie poświęciłeś jednej kobiecie należytej uwagi, jakiej zasługiwała.

Jako dżentelmen w dzisiejszych czasach, wyróżniasz się swoim zachowaniem, prezentacją i sposobem traktowania innych. Bycie dżentelmenem oznacza stawianie sobie wyższych standardów niż większość, co oznacza, że jest to kwestia wyboru, a nie tylko płci czy wieku.

Przechodząc do sedna, co możesz zrobić, aby przyciągnąć dojrzałą kobietę, która zmęczona jest grami i maskami w dzisiejszym świecie randkowym?

Bądź skromny.

Tak, ewolucja i biologia pokazują, że najbardziej imponujący osobnik na podwórku ma szansę przyciągnąć uwagę atrakcyjnej partnerki. To dlatego najbardziej okazałe samce ptaków znajdują partnerki, a najpotężniejszy goryl przekazuje swoje geny następnemu pokoleniu. Nawet w świecie lwów, liderem jest najmocniejszy. Jednak to, co staje się atrakcyjne w naszym gatunku, również ulega zmianie. Kobiety, które są niezależne finansowo i osiągają własne cele, nie są tak zainteresowane przepychankami statusowymi. Oczywiście, ważne jest, aby okazać ambicję i pokazać, że możesz dorównać jej wysiłkom w życiu, ale próby przyciągnięcia jej uwagi poprzez przechwałki materialne mogą przynieść przeciwny efekt.

Pamiętaj: Jeśli jesteś w czymś dobry, powiesz to każdemu. Ale jeśli jesteś świetny, wielu ludzi Ci o tym powie.

Przestań przeklinać.

Okej, mogę przeklinać jak pijany marynarz, ale jest na to odpowiedni czas i miejsce. Kiedy jesteś w towarzystwie damy podczas randki, staraj się zachować kulturę. Możesz zrzucić maskę, gdy już poczujesz się wystarczająco swobodnie, ale na początku, cholera, powstrzymaj się.

Nie zaczynaj jeść.

Chyba, że jako pierwsza dostała jedzenie. Pamiętaj – najpierw panie.

Unikaj mówienia źle o ludziach. Nie ma nic atrakcyjnego w kimś, kto musi oczerniać innych, aby wydawać się lepszym. Jeśli narzekasz na ludzi w swoim życiu, twoja randka może zacząć się zastanawiać, jakie negatywne rzeczy możesz mówić o niej, gdy jej nie ma. Ponadto, jeśli otaczasz się inteligentnymi ludźmi – świadczy to o Twojej mądrości.

Bądź punktualny.

Jeśli umówiliście się o 19:00, bądź tam o 19:00. To nie tylko kwestia punktualności, lecz także pokazania jej od samego początku, że trzymasz się swojego słowa, jesteś niezawodny i godny zaufania.

Wstań i przywitaj ją.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet preferuje spotkania w miejscach publicznych z powodu bezpieczeństwa i wygody. Rozumiem jednak, że w erze randek online budowanie zaufania może być trudniejsze.

Z tego powodu niektóre kobiety mogą upierać się, żeby spotkać się w miejscu docelowym. Jeśli tak się dzieje, przyjdź pierwszy (nigdy nie pozwalaj damie czekać) i wstań, aby ją przywitać, gdy już przyjdzie.

Utrzymuj kontakt wzrokowy.

Nie spocisz się, starając się jak najlepiej nie mrugać i patrzeć jej w oczy przez całe spotkanie… to byłoby po prostu dziwne. Ale spędzanie wieczoru wpatrując się w buty lub okno jest świetnym sposobem na pokazanie swojej randce, że nie do końca zdołałeś zdobyć pewność siebie, aby prowadzić dojrzałą rozmowę.

Rozumiem, że poznawanie kogoś nowego może być stresujące, zwłaszcza w sytuacji jeden na jeden. Ale gdy nerwy zaczynają cię ogarniać, pamiętaj, że spotykacie się dlatego, że również ona jest tobą zainteresowana. Dobry kontakt wzrokowy jest ważny, szczególnie gdy jej słuchasz – daje jej znać, że jesteś skoncentrowany.

Bądź uprzejmy dla wszystkich.

Zawsze uważałem, że osoba, która nie okazuje uprzejmości kelnerowi, kelnerce lub barmanowi, naprawdę nie jest miłą osobą. Takie osobniki mogą być dla ciebie bardzo miłe, ale jeśli nie szanują osób, którym nie próbują zaimponować, jest to duży czerwony znak ostrzegawczy.

Dżentelmen nie jest miły dla innych ze względu na to, kim są, jest miły dla innych ze względu na to, kim sam jest.

Trzymaj z daleka swój telefon komórkowy przez cały czas.

Jeśli nie jesteś lekarzem na dyżurze albo Andrzejem Dudą, to spokojnie, twoje e-maile mogą poczekać.

Zapłać za kolację. Za wszystko. Cały rachunek.

Nie chodzi tu o pieniądze, ale o gest.

Otwórz dla niej drzwi. Wszystkie.

Pamiętaj, kto prowadzi i kto podąża.

Kiedy siadacie w restauracji, pozwól jej wejść pierwszej, idąc za nią do stołu. A gdy przechodzicie przez tłum, to ty prowadź, pomagając jej swobodnie przemknąć. Jeśli się zgodzi, by wyciągnąć rękę za ciebie, traktuj to jako dobry znak. To wszystko dodaje uroku randce.

Kiedy zamawiacie, ona zamawia pierwsza.

Niektóre bardziej tradycyjne osoby wciąż czasem wolą, aby mężczyzna dowiedział się, co jego towarzyszka chciałaby zamówić, a następnie zamawia to za nią. Jednak dla pewności – twoim najlepszym podejściem jest pozwolić jej zamówić jako pierwszej, gdy kelner lub kelnerka podchodzi do stolika.

Gdy idziecie razem, ty chodzisz bliżej ulicy.

Celem tej zapomnianej sztuki jest pokazanie swojej gotowości do bycia ochlapanym zamiast kobiety, gdy mijający samochód przejedzie przez kałużę. Ponadto w niektórych krajach ludzie wyrzucali śmieci przez okna, a osoba idąca bliżej budynku miała mniejsze szanse, żeby zostać trafioną.

To bez wysiłku pokazuje jej, że się nią opiekujesz i jesteś gotowy ją chronić.

Połóż serwetkę na swoich kolanach.

To podstawowa zasada etyki, ty barbarzyńco.
Nie miej “końcowego celu” względem randki.

Jeśli twoje intencje na wspólny wieczór sprowadzają się do zabrania tej kobiety do domu na na noc lub czegoś w tym stylu, ona będzie mogła to wyczuć. To świetny sposób, aby nie pójść z nią na drugą randkę.

Ważne jest zrozumienie, że jeśli jesteś z właściwą kobietą, nie ma żadnego celu ani ostatecznego celu do osiągnięcia z nią. Czas z nią to cel. Dzielenie się wieczorem z nią jest celem. Wasz wspólny czas jest całym punktem, dlatego nie ma “końca”, do którego należy dążyć, bo jeśli zrobisz wszystko dobrze, i tak wkrótce znów ją zobaczysz.

Ważne jest zrozumienie, że jeśli jesteś z właściwą kobietą, nie ma żadnego końca ani celu do osiągnięcia. Czas spędzony z nią jest celem samym w sobie. Wasz wspólny czas stanowi sens całego spotkania, dlatego nie ma “końca”, do którego trzeba dążyć, bo jeśli zrobisz wszystko dobrze i tak wkrótce znów ją zobaczysz.

Zawsze oceniaj jej komfort i zachowuj się odpowiednio.

Jedną z trudniejszych, ale cennych rzeczy dla mężczyzn jest nauka czytania kobiet. Złapanie tych subtelnych wskazówek, odczytanie języka ciała i zrozumienie delikatnych wyrazów twarzy może zmienić bieg całego wieczoru. To one powiedzą ci, czy powinieneś zaryzykować pocałunek, zaproponować pójście gdzieś indziej po kolacji czy może zaprosić ją do siebie na drinka.

Komunikacja niewerbalna odgrywa kluczową rolę w tej układance. Masz znacznie większe szanse u kobiety, jeśli dostrzeżesz, że jest zmęczona lub źle się czuje i zdecydujesz się zakończyć spotkanie, niż gdybyś tylko trwał dalej, przedłużając swoją obecność.

Cierpliwość to ważne narzędzie w arsenale każdego dżentelmena. Nigdy jej nie pośpieszaj, nigdy nie sprawiaj, że poczuje się pod presją i nigdy nie zmuszaj jej w żaden sposób, tym bardziej jakimiś manipulacjami, które prędzej czy później odbiją się negatywnie na waszej relacji.

Niestety, te proste zasady są często pomijane w dzisiejszym społeczeństwie. Ale dobra wiadomość jest taka, że jako dżentelmen możesz łatwo wyróżnić się spośród tłumu, wkładając trochę więcej wysiłku.

Będzie to docenione, dżentelmenie, ponieważ zniechęcone kobiety dzisiaj właśnie ciebie poszukują!

Polecam również inne nasze publikacje:


Kilka ciekawych linków:0 Udostępnień
Może Cię zainteresować