Dlaczego mężczyźni unikają randek z silnymi kobietami

i dlaczego powinni przestać
0 Udostępnień
0
0
0

Temat bezustannie wraca jak boomerang i coraz więcej osób w trakcie sesji indywidualnych chce zrozumieć to zjawisko. Mają wspólne cechy:

  • Wszystkie osoby zainteresowane strachem mężczyzn są kobietami.
  • Wszystkie odnoszą sukcesy zawodowe i pracują na wysokich stanowiskach.
  • Wszystkie aktywnie szukają partnera do związku.
  • Wszystkie są rozczarowane podejściem mężczyzn, którzy chcą się tylko zabawić lub wolą kobiety mniej pewne siebie.

Mężczyźni unikający umawiania się z kobietami wpływowymi lub odnoszącymi sukcesy nie są niczym nowym, ale niektóre z powodów pozostają tajemnicą; oczywiście mogą być inne dla każdego.

Więc co takiego się dzieje? Zbadajmy i omówmy kilka możliwości:

Nie są pewni, gdzie pasują w jej życiu

Czy uważam, że powinniśmy wrócić do schematu związków z lat 50-tych i 60-tych? Oczywiście, że nie.

Czy uważam, że w tamtych czasach mężczyźni mieli jaśniejszą wizję swoich pozycji i obowiązków? Tak.

Czy to DOBRE, że społeczeństwo wyszło poza większość tych starych schematów? Tak, zdecydowanie.

Czy niektórzy mężczyźni są zdezorientowani, jakie są ich nowe role w tym rozwiniętym świecie? Zdecydowanie tak.

Kobiety osiągają lepsze wyniki niż mężczyźni, zarówno w środowisku akademickim, jak i zawodowym — przewyższając tych samych mężczyzn, którzy są zainteresowani umawianiem się z nimi.

„Czy powinno mieć znaczenie, kto zarabia więcej? Nie! Większe znaczenie ma dla mnie dojrzałość emocjonalna mężczyzny i jego pasje.”

Powiedziała Kasia w trakcie sesji indywidualnej

Panowie obserwują i zaczynają więc prowadzić wewnętrzny dialog na temat wartości, jaką mogą wnieść do życia kobiety.

A jeśli jest bardziej wykształcona, zajmuje wyższe stanowisko w pracy i zarabia więcej niż on…? Co może wnieść do ich życia? Zamiast zagłębiać się w to pytanie, niektórzy faceci po prostu poddają się i odchodzą.

Kobiety nazywają ich „przestraszonymi”, a w niektórych przypadkach faktycznie tak jest. Ale myślę, że ogólnie są po prostu zdezorientowani – albo nie chcą, aby ich ego było posiniaczone przez ciągłe przypominanie sobie, jak bardzo i często są w tyle.

Uważam, że zamiast tego musimy zacząć uczyć chłopców i mężczyzn, że ich wartość jako człowieka pochodzi z wnętrza, a nie z ilości zarobków. Uświadamiajmy, że są dobrym człowiekiem, kochającym partnerem, ważną częścią społeczeństwa, więcej doceniajmy, a znacznie mniej negujmy ze względu na płeć, bo ta dyskryminacja jest duża.

Saldo Twojego konta bankowego nie dyktuje Twojej wartości. Pamiętaj!

Co możesz wnieść do relacji? Pomyślmy… A co powiesz na miłość, więź, wsparcie emocjonalne, słuchanie, seks, świeże perspektywy i pomysły, towarzystwo, zgrany zespół, ambicje, poczucie humoru…

Żadne z nich nie kosztuje ani nie wymaga wielu ukończonych kierunków na studiach lub fajnych świadectw. Po prostu wymagają, abyś był człowiekiem.

Są zbyt leniwi

Powiedzmy wprost — umawianie się z silną kobietą wymaga wysiłku.

Musisz chcieć się komunikować, szanować i cenić jej harmonogram, często i uważnie słuchać, włożyć prawdziwy wysiłek w randki, prowadzić konstruktywne rozmowy… I żyć życiem pełnym ambicji, tak jak ona.

Dla wielu facetów brzmi to zniechęcająco i przytłaczająco. Pomyślą: Dlaczego po prostu nie znaleźć kogoś łatwiejszego? Niektórzy uważają również, że zbyt mądra kobieta to same problemy. Stereotypy są jak strach. Niepotrzebne.

Cóż, tak jak w innych dziedzinach życia, łatwiej nie zawsze znaczy lepiej.

Nagroda za twoje wysiłki wróci do ciebie dziesięciokrotnie w silnych i zdrowych relacjach. Twoja miłość jest odwzajemniona, czujesz się wspierany, zachęcany, inspirowany i doceniany przez kobietę twojego życia.

Masz równego członka zespołu, partnera, przyjaciela, kogoś, na kogo możesz liczyć i komu możesz bezgranicznie zaufać.

To nie są nagrody, które przychodzą ludziom, którzy wybierają łatwą ścieżkę. Są zarezerwowane dla tych, którzy wkraczają na szczyt, chcąc grać w wielkich ligach, ponieważ wierzą w powodzenie.

Nie mogą jej kontrolować

Po pierwsze – „kontrola” nigdy, przenigdy nie powinna być słowem lub pojęciem używanym w relacjach.

Relacje to równy zespół , a nie dyktatura , bez względu na podział władzy/bogactwa/edukacji między partnerami.

Biorąc to pod uwagę, niektórzy mężczyźni chcą po prostu kobiety, która kiwa głową, mówi „tak” na wszystko i pozostaje bierna w związku.

Chcą załatwić sprawę i poprowadzić marne show – a nie czegoś, co będzie latać po kosmosie przez spotykanie się z ambitną i dojrzałą kobietą.

Tak więc jedyną logiczną reakcją tych mężczyzn jest po prostu unikanie spotykania się z kobietami, które nigdy nie wezmą udziału w ich sztuce.

Ona nie będzie tolerować jego dramatów

Kobiety, które mają wartościowe i spełniające się życie, nie mają w nim miejsca na dramaty czy negatywność.

Niektórzy faceci, niestety, zabierają problemy z przeszłości do każdej następnej relacji, bo duma nie pozwala im na ogarnięcie samych siebie.

Dama w chwili, gdy zacznie czuć się skrępowana lub ugrzęźnie przez kogoś, kto unosi ciemną chmurę nad jej życiem, wyrusza w stronę wzgórz. Taki facet nie będzie w stanie pójść za nią, bo jeszcze nie dojrzał do wspinaczki.

Jest TAK przyzwyczajona do autorytetu, że nie może go wyłączyć

Innym wspólnym wątkiem między moimi ambitnymi klientkami jest fakt, że w pracy wymaga się od nich często dużego autorytetu i zdolności do podejmowania decyzji.

Mówią, że trudno im odpuścić tę tendencję, gdy są w domu lub w związku.

Ale — chcą puścić.
Chcą, żeby mężczyzna zaplanował randkę.
One chcą by o nie zabiegał i romansował.
Chcą, żeby podejmował decyzje, bo robiły to cały dzień.
Czasami jednak prawdę mówiąc, nie wiedzą jak odpuścić.
Albo nie podoba im się sposób, w jaki to robi, więc przejmują inicjatywę.
Kiedy tak się dzieje, nie pozwala sobie taka kobieta usiąść wygodnie i cieszyć się randkowaniem lub po prostu nie pozwala mu na romansowanie.

Tworzenie „walki o władzę lub dominację” nigdy nie kończy się dobrze. Silnym kobietom często trudno jest wyłączyć swój autorytet na cały dzień i po prostu „być” z kimś – ale jeśli związek ma się rozwijać, tę umiejętność należy najpierw rozwinąć, aby pozwolić facetowi być mężczyzną i sobie kobietą.

Zbyt szybko skreśla mężczyzn

Istnieje bardzo cienka linia, którą należy przejść w randkowaniu między tymi dwoma scenariuszami:

  • Nie marnuj czasu.
  • Daj ludziom dużą szansę na wykazanie się.

Niektóre kobiety są tak zajęte, pod presją czasu i ambicji, że jeśli nie czują natychmiastowej, bezproblemowej iskry do człowieka, odpuszczają całkowicie.

Może był zdenerwowany – może miał zły dzień – może jego babcia naprawdę złamała biodro i musiał przełożyć to na inny termin. Może potrzebuje kolejnej randki, żeby poczuć się komfortowo i otworzyć. Ciężko stwierdzić jakie dotychczas spotykał kobiety na swojej drodze.

Mężczyźni też są ludźmi, a czasami kobiety są tak często w trybie „oceniania”, że pomijają facetów, którzy mają dobre intencje i łagodniejsze usposobienie.

Czy to oznacza, że powinnaś dać komuś szansę, jeśli nie ma przyciągania, iskry, niczego? Oczywiście, że nie — musisz wiedzieć, czego chcesz i co wspiera twoje szczęście, aby dalej rozkwitało, a potem przestać marnować czas z tymi, którzy Ci tego nie zapewniają.

Natomiast natychmiastowe spisywanie ludzi na straty przed pojawieniem się deseru może nie dawać szansy na rozwój prawdziwej więzi.

Chce „prawdziwego mężczyzny”

Zanim przejdę do tego punktu, zachęcam do ponownego przyjrzenia się moim wstępnym wypowiedziom o tym, jak w pełni popieram ewolucję społeczeństwa i podnoszenie w nim kobiet z roli służących, głupszych, łatwych itp.

Biorąc to pod uwagę, dynamika związku musi uwzględniać biologiczne realia tego, czego naprawdę pragną mężczyźni i kobiety.

Nawet silne kobiety chcą, aby mężczyzna „był mężczyzną”. Aby mu się chciało i to nie tylko na początku lub na chwilę. Chcą tej wrażliwości i pewności.

Mężczyźni również chcą czuć, że mają swój wkład, wnoszą wartość, zapewniają i chronią – nawet jeśli ona tego nie potrzebuje. Trzeba pozwolić mężczyźnie być mężczyzną i przestać tego oczekiwać. On nim jest.

Myślę, że gdyby mężczyźni byli naprawdę uczciwi, nie bojąc się osądu, powiedzieliby, że nie wiedzą do jakiego równania pasują.

Kiedy może flirtować, a kiedy jest tego za dużo?
Kiedy facet ma prowadzić, a kiedy podążać?
Jeśli otworzy drzwi, zapłaci za randkę lub odsunie krzesło, czy się obrazi?

Wiele z tych wewnętrznych pytań spowodowało, że mężczyźni całkowicie odeszli od umawiania się z silnymi kobietami, ponieważ sprawia to, że są zdezorientowani, nerwowi, niepewni siebie lub niepewni kobiet…

Czy powinno tak być? Nie.
Czy wszyscy wspólnie do tego doprowadziliśmy? Tak.

Możesz nie lubić tego rozumowania. Do diabła z tym, nie musisz tego lubić. Ale to nie powoduje, że staje się mniej prawdziwe. Wręcz przeciwnie!

Takie rozmowy mogą być trudne, ponieważ są niewygodne i jest wiele rzeczy, o których wiemy, że są prawdziwe, ale nie chcemy się do tego przyznać. Najłatwiej po prostu zamiatamy je pod dywan i nie rozmawiamy o tym.

W rezultacie — mężczyźni stają się bardziej zdezorientowani i wycofują się, pozostawiając kobiety bardziej sfrustrowane i zirytowane.

Nikt nie wygrywa.

Jeśli zdołamy zmusić się do otwartej i szczerej dyskusji o tym, czego wszyscy chcemy w związkach, wierzę , że mielibyśmy ze sobą o wiele więcej wspólnego niż tak naprawdę myślimy.

CEO, woźny, dyrektor, barman, księgowy, prawnik, informatyk — nasze tytuły zawodowe nie określają nas jako ludzi. Wszyscy pragniemy miłości, związku, szacunku, seksu i emocjonalnej intymności.

To się nie zmienia wraz z poziomem dochodów.

Może gdybyśmy o tym pamiętali, moglibyśmy wrócić do budowania silniejszych, zdrowszych relacji. Pozbawionych udawania.0 Udostępnień
Może Cię zainteresować