Cechy, których silne kobiety potrzebują w mężczyźnie

Zdrowa i prawdziwa relacja to jedna drużyna.
0 Udostępnień
0
0
0

Niedawno rozmawiałem z kobietą, która jest prezesem dużej firmy marketingowej, posiada restaurację, jest w świetnej formie i ma dwoje kochających się dzieci…

Jednak — nie może znaleźć mężczyzny, który chciałby być jej równorzędnym partnerem, a czasami przeszkodą jest fakt, że zaczyna być podświadomie dla niego matką, bo zapomina wyjść z tej roli.

Myślę, że mężczyźni często patrzą na tego typu kobiety w taki sposób, że sami stają się zdezorientowani, gdzie mogą dodać wartość w jej życiu. Zostaliśmy (fałszywie) uwarunkowani, by myśleć, że nasza wartość wynika z naszej zdolności do „poświęcenia”, a jeśli ona nas nie „potrzebuje”, to… cóż, nie ma sensu zmieniać jej idealnego życia.

Prawda jest taka: Bez względu na to ile kobieta zarabia, jak dobrze jest wykształcona, czy jak ustabilizowane jest jej życie — możesz dodać w nim wartość poprzez bycie partnerem, przyjacielem, kochankiem i kolegą z jednej drużyny, której należy kibicować.

Żadna z tych rzeczy nie ma nic wspólnego z tym, ile masz (lub nie masz) pieniędzy na swoim koncie, ale ma to związek z wykorzystaniem pewnych cech wymienionych poniżej i pokazaniem się jako pełnowartościowy, autentyczny człowiek.

Miej własne ambicje

Kobieta nie może planować przyszłości z mężczyzną, który nie zaplanował przyszłości dla siebie i nie ma pasji, która jest jego motorem napędowym.

Wyobraź sobie przepaść między parą, w której jedna osoba dąży do własnej wersji sukcesu i wielkości, podczas gdy druga stroni od ciężkiej pracy, jest leniwa, niezmotywowana i niepewna swojej wartości oraz celów…

Niestety, tego typu kombinacje czasami się spotykają i związek brnie przez błoto, aż w końcu rozpada się w nicość. Jak mogłoby być inaczej?

Kobieta, która pozornie ma swoje życie w garści, będzie szukała faceta, który dorówna jej poziomowi zapału i ambicji. Nie oznacza to, że musisz jeździć super samochodem. Nie musisz go obecnie nawet mieć. Oznacza to, że musisz mieć ambicje, które będą wspierać Was jako zespół.

Jeśli to nie jest życie, którym chcesz żyć — nie ma w tym nic złego. Nie ma obowiązku być kimś innym niż, naprawdę jesteś. Kluczem jednak jest przyciągnięcie kogoś, kto będzie pasował do Twojej prawdziwej wersji siebie. Na tym polega prawdziwy i szczęśliwy związek.

Najlepsze relacje pomiędzy kobietami lub mężczyznami są wtedy, gdy nikt nie udaje kogoś, kim nie jest, bo to nigdy nie zadziała na dłuższą metę. Jaki sens jest udowadniać drugiemu człowiekowi swoje dobro? Żaden. Człowiek sam musi siebie akceptować, aby nie oczekiwać akceptacji od innych.

Bądź komunikatywny

Wszyscy wiemy, że zdrowa komunikacja w związku jest kluczem do jego działania, ale staje się to mocniejsze, gdy jesteś z kimś, kto biegle tłumaczy własne myśli i uczucia na słowa.

Wtedy są duże szanse, że Ona również będzie bezpośrednia.

Bardzo istotne, że jesteś w stanie dopasować się do jej poziomu komunikacji i wyrażać siebie skutecznie. Również aktywne słuchanie i zwracanie bacznej uwagi na jej pragnienia, potrzeby i pożądania (aby działać) pokaże, że potrafisz słuchać tak samo dobrze, jak mówić.

Staraj się i „bądź mężczyzną” w związku

Mówiłem już o tym wcześniej i powiem to jeszcze raz:

To, że kobieta może być odpowiedzialna w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku, nie oznacza, że chce mieć takie same obowiązki w związku. Pod koniec dnia wiele kobiet nadal docenia faceta, który jest mężczyzną i planuje wspólną randkę. Faceta, który wciąż z nią romansuje. Człowieka rycerskiego i pełnego szacunku. Faceta, który rozumie, że kobieta może być niezależna i nadal powinna być traktowana jak dama.

Oczywiście mam na myśli zdrowe relacje oparte o wzajemny szacunek.
Nie mam na myśli toksycznej relacji w której kobieta oczekuje, że będziesz ją traktował jak damę, a sama traktuje Cię jak popychadło, ponieważ zdrowe relacje nie opierają się tak naprawdę na oczekiwaniach, które mamy spełniać. Silna kobieta chce mieć przy sobie mężczyznę, który myśli samodzielnie, a jego wrażliwość pozwala mu dostrzec jej potrzeby, aby zareagować.

Prowadź swoje życie uczciwie

Wierzę, że w ostatecznym rozrachunku życie w zgodzie z honorem i uczciwością jest czymś, co daje każdemu z nas głębokie poczucie spełnienia i satysfakcji.

Myślę też, że jest to bardzo atrakcyjna cecha, którą warto dla siebie wybrać.

Bądź pewny siebie

Poznałem kiedyś Magdę, która przyszła do mnie na konsultacje. Odnosząca sukcesy kobieta przedsiębiorcza prowadząca dwie firmy, samotnie wychowująca dziecko, która wykonywała wszystkie te obowiązki z głową. Problemem jednak było poznanie mężczyzny, który nie kieruje się stereotypami, a więc takiego, który wyraża siebie szczerze, bez strachu.

Każdy, kto kiedykolwiek był rodzicem i/lub przedsiębiorcą wie, że obie te rzeczy same w sobie są pełnoetatowymi zajęciami. Nie mówiąc już o robieniu obu na raz.

Wyobraź sobie, że Magda spotyka się z niepewnym siebie facetem, próbującym zainteresować — romansować – zaimponować takiej kobiecie…

Zazwyczaj tak właśnie u niej było, dlatego też wyczucie czasu jest tak ważne, aby spojrzeć na siebie i stworzyć ze swojego życia coś niesamowitego.

Aby połączyć swoje życie z czyimś dobrze skonstruowanym życiem, musisz być na tym samym poziomie lub przynajmniej myśleć w podobny sposób, który będzie w stanie stworzyć stabilny i wspaniały zespół (związek).

W przeciwnym razie będziesz sfrustrowany, oczekujący, a może nawet — zostaniesz w tyle i już ciężko będzie Ci dogonić siebie samego.

Powiem też, że nie ma żadnej wymówki i aprobaty dla kogoś, kto lekceważy uczucia partnera w związku. Znajdę setki artykułów o tym, dlaczego wzajemna sympatia i szacunek są tak ważne.

Bądź wspierający

Znakiem rozpoznawczym twojej własnej wartości i bezpieczeństwa jest to, czy zachęcasz ją do dalszego działania i doskonalenia się, czy też znajdujesz sposoby, by ją zniechęcić lub powstrzymać.

Jeśli była przyzwyczajona do robienia własnych rzeczy, osiągania własnych celów i prowadzenia swojego życia, ostatnią rzeczą, jaką będzie tolerować, jest wprowadzenie do niego kogoś, kto będzie kotwicą dla jej ambicji.

Bądź szczery i bezpośredni – będąc uprzejmym

Od ponad 10 lat wspieram również ambitnych, odnoszących sukcesy mężczyzn i kobiety. Jednym z elementów ich życia, który najbardziej doceniają, jest ktoś, kto lubi z nimi rozmawiać i zawsze mówi to, co myśli.

Oczywiście nie oznacza to bycia ostrym i niegrzecznym. Oznacza to, że masz wystarczająco dużo szacunku wobec człowieka, aby być z nim szczerym.

Jeśli potrafisz opanować tę równowagę, pomoże to zbudować silny fundament zaufania i szacunku w twoim związku.

Podziel się światłem reflektorów

Być może często musisz być w centrum uwagi, a umawianie się z kimś, kto też ma podobną potrzebę, spowoduje tarcia.

Ona może mieć ugruntowaną pozycję w swojej karierze, może mieć wielu zwolenników, zwraca na siebie uwagę, gdy wchodzi do pokoju lub po prostu nie lubi siadać na tylnym siedzeniu — musisz podzielić się tym światłem reflektorów. Nie zawsze muszą być skierowane na Ciebie.

Oznacza to wtedy, że oboje możecie razem błyszczeć.

Wszystkie te rzeczy mają jedną wspólną cechę: partner musi się odsunąć i nie przyjmować roli „przywódcy” — aha, i czuć się z tym naprawdę komfortowo bez wywoływania niepotrzebnych scen.

Odwrotnie to także oznacza, że drugi partner w związku (ty) również ma sytuacje i momenty, aby przejąć uwagę. Musisz czuć się tak samo wygodnie i kompetentnie w podejmowaniu tej roli.

Bądź elastyczny i otwarty

Oto nieunikniona prawda: nie zawsze będziecie się zgadzać.

Silne kobiety mają silne opinie i nie ma przecież gwarancji, że wszystkie będą zgadzać się z Twoimi. Zapewniam — to jest normalne.

Oznacza to, że ty — a także ona — musisz znaleźć złoty środek, który będzie wymagał od was elastyczności i otwartości na swoje różne punkty widzenia.

Nie mam na myśli poświęcania swoich wartości.
Nie mam na myśli zaburzania swojej tożsamości.
Nie mam na myśli zakłócania moralnych zasad z samym sobą.

Mam na myśli zdolność do dyskusji, nowych pomysłów i kompromisów.

Miej świetne poczucie humoru

Silny nie zawsze musi oznaczać poważny.

W rzeczywistości często oznacza to umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami mając pozytywne i wesołe nastawienie.

Wymaga to silnego i zdrowego poczucia humoru, które powinno być stosowane w odpowiednich momentach.

Swobodne myślenie może przynieść ulgę w wielu sytuacjach i pomóc parom wspólnie poruszać się po trudnościach. Życie jest wystarczająco poważne, więc nie ma potrzeby, aby jeszcze bardziej je sobie komplikować.

Bądź w pełni prawdziwy i autentyczny

Nie musisz być idealnym mężczyzną, aby ją uszczęśliwić, po prostu powinieneś być mężczyzną, za którego się podawałeś, gdy ją poznałeś.0 Udostępnień
Może Cię zainteresować